DZISIEJSZE OKAZJE KOŃCZĄ SIĘ ZA:

1

1

:

1

1

:

1

1

BLACK WEEK

Zadzwoń (22) 251 23 27

4.98/5 (oceny: 724)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

Jakiej firmy sprzęgło wybrać?

Osoba poszukująca nowego zestawu sprzęgła do swojego samochodu stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ producentów dostarczających te części zamienne do aut popularnych marek jest mnóstwo. Proces wytwarzania sprzęgieł, jako elementu narażonego na bardzo duże przeciążenia, wysoką temperaturę i pracę w trudnych warunkach jest skomplikowany i trudny. Wymaga doświadczenia, użycia odpowiednich materiałów, ciągłej kontroli jakości wyrobu.

Nie wszyscy producenci spełniają odpowiednie wymagania, co do jakości i wytrzymałości części.


Najbardziej znani producenci sprzęgieł i kół dwumasowych

Rynek sprzęgieł do popularnych samochodów osobowych ma kilku liderów. Są to firmy takie jak LuK, Sachs, Valeo, Aisin czy Exedy. Wybór oryginalnego, nowego produktu jednej z powyższych firm, jest równoznaczny z zakupem dobrego, wytrzymałego, pozbawionego wad sprzęgła, czy koła dwumasowego.


LuK

LuK - producent sprzęgieł, jeden z twórców pierwszej skrzyni dwusprzęgłowej

Niemiecka firma, należąca do koncernu Schaeffler, od 40 lat lider w produkcji sprzęgieł. Przoduje również w innowacjach. Jest wynalazcą kół dwumasowych, LuK razem z firmami Borg Warner i Volkswagen opracował pierwszą dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG). Więcej na temat firmy.. O jakości podzespołów wytwarzanych przez tą firmę, niech świadczy fakt, że jej produkty montowane są w fabrykach takich marek jak Porsche, BMW, czy Mercedes.Znajdź sprzęgło do Twojej marki samochodu
ALFA ROMEO AUDI BMW CHEVROLET CHRYSLER CITROËN DACIA DAEWOO DAIHATSU FIAT FORD HONDA HYUNDAI ISUZU JAGUAR JEEP KIA LANCIA LAND ROVER LEXUS MAZDA MERCEDES-BENZ MITSUBISHI NISSAN OPEL PEUGEOT PORSCHE RENAULT ROVER SAAB SEAT SKODA SMART SSANGYONG SUBARU SUZUKI TOYOTA VOLVO VW

Sachs

Sachs - firma dostarczająca produkty na pierwszy montaż do nowych aut

Należy do grupy ZF, słynnej choćby z produkcji skrzyń biegów. Podobnie, jak w przypadku firmy LuK, jest to producent dostarczający podzespoły na pierwszy montaż. Informacje o firmie. W większości nowych samochodów, produkowanych w Europie, znajdziemy sprzęgło firmy LuK, Valeo lub Sachs, a więc kupując części zamienne tych firm, fundujemy swojemu autu taką jakość, jak w fabryce.


Valeo

Valeo - Trzeci z największych producentów sprzęgieł do aut europejskich

Trzeci z największych producentów sprzęgieł do aut europejskich. Trwałe, wysokojakościowe sprzęgła, używane na pierwszy montaż w autach takich jak Citroen, Renault, czy Peugeot. Więcej o Valeo. Ciekawostką w przypadku tego producenta jest dostarczanie zestawów do konwersji z koła zamachowego dwumasowego na jednomasowe. Zestawy te pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów wymiany dwumasowego koła zamachowego i wyeliminowanie wymian tego elementu w przyszłości. Cieszą się dużym wzięciem i dobrze się sprawdzają.


Aisin

Aisin - producent części do samochodów japońskich

Znana i ceniona na świecie japońska marka, oferująca oprócz sprzęgieł również m.in. części zamienne do układów chłodzenia, hamulcowych, paski, pompy oleju. Oferuje towary najwyższej jakości, o czym świadczyć może to, że firma ta ma największy udział w dostawach do fabryk i pierwszym montażu dla marek Toyota i Suzuki. Części zamienne oferowane przez Aisin spełniają normy jakości OE, a więc są równie dobre, jak montowane w nowych samochodach.

Exedy

Exedy - klasa premium wsród części zamiennych

Kolejna japońska marka. Jej produkty uznawane są za klasę premium wśród części zamiennych. Exedy dostarcza części na pierwszy montaż dla aż dwunastu japońskich producentów samochodów osobowych i dostawczych, a także dla koncernów takich jak Ford, Chrysler, GM. Firmy Exedy i Aisin są liderami jeśli chodzi o dostawy sprzęgieł do aut azjatyckich.
Znajdź sprzęgło do Twojej marki samochodu


Zamienniki sprzęgieł montowanych fabrycznie

A co jeśli nasz budżet na sprzęgło jest mniejszy i szukamy bardziej korzystnej cenowo oferty? Wtedy również do wyboru mamy co najmniej kilku producentów.


Statim

Statim - polski producent części do samochodów 5 - letnich i starszych

Ciekawą propozycją jest firma Statim z siedzibą w Poznaniu. Jej oferta przeznaczona jest głównie dla samochodów 5 – letnich oraz starszych. Statim oferuje zestawy z łożyskiem oporowym, z wysprzęglikiem centralnym, a także zestawy do konwersji na jednomasowe koło zamachowe. Statim oferuje sprzęgła niezłej jakości w bardzo korzystnych cenach.

Oczywiście wymienione powyżej firmy to nie wszystkie, jakich sprzęgła można kupić. O prawie wszystkich cenionych dostawcach, przeczytać można w odpowiednim dziale na naszej stronie.

Zdecydowanie odradzamy natomiast, zakup zamienników firm nieznanych, dalekowschodnich, bez żadnej sieci obsługi w Polsce. Mimo pozornej oszczędności, może okazać się, że wynikną problemy z dopasowaniem sprzęgła do naszego auta, a jakość może okazać się bardzo kiepska, jest duże prawdopodobieństwo, że nie starczą na długo.


Najczęściej kupowane sprzęgła i koła dwumasowe
cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.