Regeneracja koła dwumasowego


Obecnie na rynku coraz popularniejszą alternatywą do zakupu nowego koła dwumasowego staje się decyzja o wyborze usługi w postaci naprawy wyeksploatowanego podzespołu. Istnieją na rynku serwisy specjalizujące się wyłącznie w regeneracji kół dwumasowych, a także sprzęgła do skrzyń dwusprzęgłowych. Uważa się, iż regenerację dwumasy można przeprowadzić na ponad 90 % zużytych podzespołów. Warunkiem jest, iż części te są oryginalne lub są wysokiej jakości zamiennikami rynku aftermarket.

Gwarancja udzielana na wykonaną usługę regeneracji kół dwumasowych jest często tylko rozruchowa, lecz część zakładów obecnie udziela gwarancji na 1 rok, 2 lata lub na określony przebieg w kilometrach. Nie zapominajmy jednak, iż stan i okres eksploatacji sprawnych podzespołów zależy w znacznej mierze od stylu jazdy kierowcy.
Znajdź koło dwumasowe do Twojej marki samochodu
ALFA ROMEO AUDI BMW CHEVROLET CHRYSLER CITROËN DACIA DAEWOO DAIHATSU FIAT FORD HONDA HYUNDAI ISUZU JAGUAR JEEP KIA LANCIA LAND ROVER LEXUS MAZDA MERCEDES-BENZ MITSUBISHI NISSAN OPEL PEUGEOT PORSCHE RENAULT ROVER SAAB SEAT SKODA SMART SSANGYONG SUBARU SUZUKI TOYOTA VOLVO VW

Warunkiem przeprowadzenia regeneracji koła dwumasowego w zakładzie specjalistycznym jest dostarczenie zdemontowanego podzespołu. Naprawa w zależności od rodzaju uszkodzeń może trwać od pół godziny do kilku godzin.

Zużyte koło dwumasowe można poddać regeneracji dwumasy głównie ze względów ekonomicznych, gdyż cena za naprawę koła zamachowego jest czasem kilkukrotnie niższa niż cena zakupu nowego oryginalnego podzespołu. Jednak przed zdecydowaniem się na dany zabieg warto zapoznać się z cenami na rynku wysokiej jakości zamienników. Mowa tu o podzespołach takich marek jak: LuK, Sachs, Valeo, Exedy, Aisin, Blue Print, Japanparts, Ashika. Kupując podzespoły tych marek mamy 100% pewność, iż otrzymujemy produkt fabrycznie nowy o właściwościach często identycznych jak w przypadku zakupu części oryginalnych, gdyż wielu z tych producentów dostarcza sprzęgła i koła dwumasowe do fabryk światowych marek aut. Ponadto, w przypadku takich producentów jak Blue Print gwarancja udzielana jest na okres 3 lat. Wówczas może się okazać, iż regeneracja nie jest opłacalna.

Podczas regeneracji sprzęgła dwumasowego wymianie podlegają wszystkie uszkodzone elementy wewnątrz koła, dzięki którym działa ono prawidłowo. Koło zostaje poddane toczeniu oraz szlifowaniu powierzchni ciernych, aby pozbyć się wszelkich nierówności powstałych wskutek pracy tarczy sprzęgła. Na koniec koło dwumasowe zostaje wyważone, co jest niezbędnym zabiegiem podczas procesu regeneracji, zapewniającym jego prawidłową pracę.

Regeneracja koła dwumasowegoPamiętajmy, iż regeneracja koła dwumasowego i regeneracji sprzęgła dwumasowego to nie tylko czynności polegające na obróbce dostarczonego przez nas elementu. To także wymiana części wewnętrznych, stanowiących mechanizm działania koła zamachowego dwumasowego. Warto zapytać w serwisie, który będzie przeprowadzał usługę na nasze zamówienie, czy części, które wykorzystuje się do naprawy zużytego podzespołu są wysokiej jakości. Regeneracja z użyciem części niskiej jakości, mimo tego, iż będą to nowe elementy, może skutkować ich szybkim zuzyciem, co w niedługim czasie narazi nas na ponowne koszty oraz niepotrzebny niepokój.

Bardzo ryzykownym i niezalecanym jest wymiana zużytego koła zamachowego na część używaną, gdyż może to przyczynić się do uszkodzenia zarówno skrzyni biegów, jak i silnika.Najczęściej kupowane sprzęgła z kołem dwumasowymPolecane dla Ciebie – zobacz koniecznie:Z kategorii – zobacz również: