SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO HONDA CR-V III

Marka HONDAWybierz silnik Honda CR-V III (RE) (2006-dziś):

Sprawdź cenę sprzęgła do Honda CR-V III

Sprzęgła i dwumasowe / sztywne koła zamachowe do Honda CR-V III

Oryginalne sprzęgła i koła dwumasowe do Honda CR-V III do 50% taniej niż w ASO. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź naszą ofertę.


Sprzęgło Honda CR-V III

Marka: HONDA
Model: HONDA CR-V
Generacja: Honda CR-V III
Kod generacji: (RE)
Roczniki generacji: (2006-dziś)Honda to japońska firma, produkująca całą gamę środków transportu, takich jak auta, motory, samoloty, oraz silniki i części do różnorodnych pojazdów i maszyn. W branży samochodowej może poszczycić się takimi modelami jak Accord, Civic, HR-V, CR-V czy City. Mnogość oferowanych wersji sprawia, że Honda stała się czwartą, najpopularniejszą marką samochodów na świecie, a niezawodność jej silników wpływa na ciągle rosnącą sprzedaż produktów pod jej szyldem.

Jednym z najpopularniejszych modeli Hondy jest CR-V III generacji. To samochód kompaktowy typu SUV, należący do klasy średniej. Był produkowany w latach 2006-2011, i nadal jest często spotykany na polskich i zagranicznych drogach. W 2009 roku auto przeszło face lifting, dzięki któremu zyskało atrakcyjniejszy wygląd i nowy, wysokoprężny silnik. Honda CR-V III jest dostępna z automatyczną lub manualną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym lub diesla oraz w wersji z napędem na dwa lub cztery koła.

Sprzęgło do Hondy CR-V III

Dla Hondy CR-V generacji III, w sprzedaży dostępne są zestawy sprzęgła z kołem zamachowym lub bez niego, a także tarcze, dociski, siłowniki i pompy sprzęgła, samodzielne koła dwumasowe, łożyska oporowe oraz uszczelniacze wału korbowego. Sprzedajemy części takich renomowanych producentów, jak LuK, SACHS, Aisin.

Koło dwumasowe w Hondzie CR-V III

W Hondach CR-V III z silnikiem benzynowym nie zastosowano koła dwumasowego, dlatego wystarczająca będzie wymiana samego zestawu sprzęgła bądź poszczególnych jego elementów. W modelach z silnikiem diesla koło dwumasowe jest już standardowo stosowane. Jest ono odpowiedzialne za wytłumianie drgań, generowanych przez silnik. Chroni skrzynię biegów, pozwalając na jej długotrwałą bezproblemową eksploatację. Podnosi również komfort jazdy i pomaga ograniczyć ilość spalanego paliwa. Niestety koło dwumasowe ulega sukcesywnemu zużyciu z powodu konieczności tłumienia wysokich drgań, co powoduje obowiązek jego wymiany w przypadku zauważenia charakterystycznych niepokojących objawów.

Honda CR-C III zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym.

Dla Hondy CR-V III generacji dostępne są gotowe zestawy sprzęgła, z kołem dwumasowym dla silników wysokoprężnych lub bez dwumasy, dla silników benzynowych. Kompleksowa wymiana całego zestawu sprzęgła jest bardzo ekonomiczna, ze względu na niższą cenę zestawu w stosunku do pojedynczych części, a także jednorazowe poniesienie kosztów robocizny i konieczność krótszego pozostawienia samochodu u mechanika. Ponadto, wymienienie całego zestawu sprzęgła pozwoli uniknąć awarii w niedalekiej przyszłości, związanej ze zużywaniem się poszczególnych elementów współpracujących ze sprzęgłem.Popularne części do HONDA CR-V III