SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO OPEL VECTRA C GTS 1.9 CDTI 120KM (88KW) DIESEL

Marka OPELWybierz części sprzęgła do Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM (04.2004-01.2009):

Sprawdź cenę sprzęgła do Opel Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM

Dane techniczne Opel Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM

Sprzęgło do Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM
Nadwozie: liftback
Lata produkcji: 04.2004-01.2009
Moc: 120 KM / 88 kW
Pojemnośc silnika: 1910 ccm
Rodzaj silnika: olej napędowy
Kod silnika: Z 19 DT
Liczba cylindrów: 4
Liczba zaworów na cylinder: 2
Rodzaj napędu: Napęd przednich kół
Układ wtryskowy: Wtrysk bezpożredni


Opel Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM - Koło dwumasowe i sprzęgło

Pakiet stylistyczny GTS w Oplu Vectrze C oznaczał jedno - auto będzie się wyróżniać na ulicy. Świetny język stylistyczny dodatkowo podkreślała obecność sportowych zderzaków, dzięki którym Vectra C nabierała sportowego charakteru. Silnik 1.9 CDTI o mocy 120KM nie pasował charakterem, lecz wywoływał uśmiech kierowcy na... stacji benzynowej. Niskie spalanie, około 5-6 litrów na sto kilometrów w trasie sprawiało, że Vectra C chętnie wybierana była przez niemal każdego. Plasowana nieco niżej od obecnie produkowanej Insigni, Vectra konkurowała z Volkswagenem Passatem oraz Renault Laguną. Od konkurencji wyróżniała się nieco niższą ceną oraz toporniejszym wnętrzem. Nie można było jednak odmówić mu solidności. Przestronny środek z łatwością mieścił całą rodzinę z bagażami, dzięki czemu auto było dobrze przystosowane dla każdego. Chętnie wybierane były także wersje kombi oraz hatchback, występujące pod nazwą Signum. 

Opel Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM - objawy zużycia koła dwumasowego

Ze względu na coraz bardziej zaawansowany wiek, Vectra C narażona jest na usterki koła dwumasowego. Objawiają się one w postaci drżenia nadwozia auta podczas postoju na biegu jałowym. Innym zjawiskiem sygnalizującym problemy jest stukanie dochodzące spod maski.  

Zużycie sprzęgła w Oplu Vectrze C GTS 1.9 CDTI 120KM - Objawy

Sprzęgło w Oplu Vectrze C GTS zużywa się podobnym tempie co w Astrze z podobnych lat, a więc... szybko. Warto zwracać więc uwagę na zbyt duży lub zbyta mały opór stawiany przez pedał sprzęgła, a także drżenie drążka zmiany biegów - są to główne objawy wystąpienia problemów. 

Opel Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM koło dwumasowe i sprzęgło - ceny

Zestaw sprzęgła do Vectry C GTS z silnikiem 1.9 diesel kosztuje od około 470 zł (Blue Print) do około 500 zł - mowa o wariancie firmy STATIM. Koła dwumasowe produkuje obecnie trzech producentów - LuK, Opel oraz SACHS - ich ceny to od około 900 zł do około tysiąca.

Zestaw koła dwumasowego ze sprzęgłem do Opla Vectry C GTS 1.9 CDTI 120KM

W naszym sklepie kupisz specjalny zestaw, składający się ze sprzęgła oraz koła dwumasowego. To doskonała okazja pod względem finansowym - w zestawie jest bowiem dużo taniej, niż poza nim. Innym kluczowym aspektem przy wymianie wszystkiego naraz jest równomierne zużycie się elementów, a w konsekwencji wydłużona żywotność - to doskonała wiadomość dla każdego użytkownika Vectry C, słynącej z usterek sprzęgła. Warto wspomnieć także o jednorazowym koszcie robocizny.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze części dostępne do wybranego samochodu:

Zestaw sprzęgła z kołem do Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM
Zestaw sprzęgła do Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM

Cena brutto: 289 złInStock
Opinie: 2Koło zamachowe / dwumasowe do Vectra C GTS 1.9 CDTI 120KM

Cena brutto: 969 złInStock
Opinie: 7
Cena brutto: 999 złInStock
Opinie: 3