SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO OPEL VECTRA C KOMBI 2.0 TURBO 175KM (129KW) BENZYNA

Marka OPELWybierz części sprzęgła do Vectra C 2.0 Turbo 175KM (10.2003-obecnie):

Sprawdź cenę sprzęgła do Opel Vectra C Kombi 2.0 Turbo 175KM

Dane techniczne Opel Vectra C Kombi 2.0 Turbo 175KM

Sprzęgło do Vectra C 2.0 Turbo 175KM
Nadwozie: kombi
Lata produkcji: 10.2003-
Moc: 175 KM / 129 kW
Pojemnośc silnika: 1998 ccm
Rodzaj silnika: Silnik benzynowy
Kod silnika: Z 20 NET
Liczba cylindrów: 4
Liczba zaworów na cylinder: 4
Rodzaj napędu: Napęd przednich kół
Układ wtryskowy: wtrysk do kolektora dolotowego / gaznik


Opel Vectra C Kombi 2.0 Turbo 175KM - Koło dwumasowe i sprzęgło

Vectra to jeden z najlepiej znanych modeli Opla. Produkcja rozpoczęła się jeszcze z końcem lat 80 XX wieku, do dnia dzisiejszego powstały trzy generacje. Zgodnie z charakterystycznym dla Opla systemem oznaczeń kolejnych wersji, dostępne były dotychczas Vectry A, B oraz C. Turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 o mocy 175 koni zapewniał bardzo wysoką dynamikę, przyspieszenie 0-100 w czasie poniżej 10 sekund, oraz prędkość maksymalną aż do 230 km/h. Przy tym w trasie miał bardzo niskie spalanie, tylko nieco powyżej 6 litrów na 100 km. W mieście natomiast wynosiło ono dwukrotnie więcej.

Opel Vectra C Kombi 2.0 Turbo 175KM - objawy zużycia koła dwumasowego

Dwumasa jest rozwiązaniem, które ma zapewnić bardziej płynne przenoszenie mocy z silnika na koła. Montowana jest przede wszystkim do silników typu diesel, jednak w przypadku turbodoładowanych motorów benzynowych również znajduje zastosowanie, jak miało to miejsce w przypadku Vectry z silnikiem benzynowym 2.0. Objawy zużycia są identycznie jak w każdym innym samochodzie, który posiada koło dwumasowe. Głuchy łomot pod maską na biegu jałowym, szarpanie podczas ruszania, zmiany biegów, a także gdy przyspieszamy z niższych obrotów. Pojawiają się też silne wibracje silnika, które nie ustają nawet po wymianie kompletu poduszek. To sygnały, że dwumasa najlepsze lata ma już za sobą.

Zużycie sprzęgła w Oplu Vectrze C Kombi 2.0 Turbo 175KM - Objawy

Wyeksploatowane sprzęgło najczęściej zaczyna się po prostu ślizgać. Powoduje to obniżenie osiągów auta, a także charakterystyczny objaw, polegający na nieproporcjonalnym do prędkości wzroście obrotów silnika. Pedał zaczyna pracować ciężej, czuć na nim wibracje. Gdy jest wciśnięty, pod maską możemy słyszeć szum lub chrobotanie, co wskazuje na zużycie łożyska oporowego. Zdarza się też, że sprzęgło nie rozłącza napędu do końca, co owocuje ciężką pracą lewarka i zgrzytami przy zmianie biegów, zwłaszcza gdy próbujemy włączyć wsteczny.

Opel Vectra C Kombi 2.0 Turbo 175KM koło dwumasowe i sprzęgło - ceny

Jeśli zauważamy w samochodzie objawy opisane powyżej, oznacza to że trzeba zacząć zabezpieczać finanse na nowe sprzęgło. W przypadku Vectry C możemy mówić o dosyć wyważonych cenach. Komplet elementów, czyli tarcza, łożysko oporowe i docisk, dostaniemy za około 1000 do 1500 złotych, zależnie od producenta. Koła dwumasowe również kosztują w okolicach 1500 złotych. Wysprzęglik, który zabudowany jest wewnątrz skrzyni, również warto przy okazji wymienić na nowy. Jego koszt to około 200 do 700 zł. W przypadku konieczności wymiany pompy sprzęgła, trzeba liczyć się z kwotami rzędu 200 do 500 PLN.

Zestaw koła dwumasowego ze sprzęgłem do Opla Vectry C Kombi 2.0 Turbo 175KM

Zdecydowanie najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup zestawu sprzęgła, który zawiera wszystkie niezbędne elementy. Wychodzi to taniej, niż kupować każdy z nich oddzielnie, a cena robocizny będzie zbliżona, niezależnie czy wymienimy jedną część, kilka, bądź wszystkie naraz. Nie warto oszczędzać i wymieniać tylko niektórych podzespołów, ponieważ ponowna awaria w niedługim czasie spowoduje, że będziemy musieli drugi raz ponieść niemałe koszty robocizny. Sprzęgło kompletne założone do auta pozwoli nam na bezproblemową jazdę przez wiele lat i nawet kilkaset tysięcy kilometrów.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze części dostępne do wybranego samochodu:

Zestaw sprzęgła do Vectra C 2.0 Turbo 175KM

Cena brutto: 999 złInStock
Opinie: 3
Cena brutto: 1329 złInStock
Opinie: 4
Cena brutto: 1549 złInStock
Opinie: 4Koło zamachowe / dwumasowe do Vectra C 2.0 Turbo 175KM

Cena brutto: 1579 złInStock
Opinie: 6
Cena brutto: 2069 złOutOfStockWysprzęglik centralny do Vectra C 2.0 Turbo 175KM