SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO OPEL VIVARO

Marka OPELWybierz silnik OPEL VIVARO:

Sprawdź cenę sprzęgła do Opla Vivaro
Sprzęgła i dwumasowe koła zamachowe do Vivaro

Opel jest założoną w 1862 roku niemiecką marką produkującą samochody osobowe oraz dostawcze. W 2017 roku Opel wszedł w skład francuskiego koncernu PSA.

Opel Vivaro jest samochodem osobowo-dostawczym klasy wyższej produkowanym od 2001 roku. Do 2018 roku samochód powstawał we współpracy z Renault, produkującym bliźniaczy model Trafic. Pierwsza generacja modelu produkowana była w latach 2001 - 2014. W 2006 Vivaro został poddany face-liftingowi, w wyniku którego oferta silników została zmodyfikowana tak, był spełniały normę emisji spalin Euro 4. Druga generacja modelu sprzedawana była w latach 2014-2018, samochód znacznie różnił się wizualnie od swojego poprzednika - zmienione zostały drzwi, burty, pas przedni oraz tylny. Opel Vivaro oferowany był w dwóch wersjach rozstawu osi - długiej oraz krótkiej a także dwóch wysokościach karoserii - niskiej i wysokiej. W 2018 roku, po 4 latach produkcja drugiej generacji została zakończona z powodu koncepcji nowego właściciela marki Opel - koncernu PSA, wg której wszystkie samochody produkowane przez koncern powinny być w ciągu najbliższych lat budowane wyłącznie na platformach Citroena oraz Peugeota. W 2018 roku premierę miała trzecia generacja samochodu, która w przeciwieństwie do wcześniejszych generacji posiada bliźniacza konstrukcję nie Renault Traffic a Citroena Jumpy oraz Peugeota Expert.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Oplu Vivaro

Większość współczesnych samochodów dostawczych, podobnie jak osobowych, wyposażona jest w zamachowe koło dwumasowe. Dwumasa jest jednym z najdroższych elementów mogących ulec zużyciu wskutek normalnej eksplotacji w Oplu Vivaro. Symptomy zużycia koła dwumasowego bywają różne i czasem nie są jednoznaczne a do najczęściej wymienianych należą: odczuwane na pedale sprzęgła wibracje, szarpanie w trakcie przyspieszania z niskich prędkości obrotowych, niepokojące hałasy w trakcie włączania i wyłączania silnika oraz głośne uderzenia w momencie przyspieszania z niskich obrotów jednostki.

Ceny dwumasy do Opla Vivaro

Sklep internetowy sprzeglo.com.pl oferuje wysokiej jakości koła dwumasowe do Opla Vivaro w niezwykle atrakcyjnych cenach. Koszt dwumasy do Opla Vivaro w zależności od silnika oraz generacji samochodu to od około 1600 do około 2000 złotych. 

Opel Vivaro - zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

W sklepie sprzeglo.com.pl dostępne są kompletne zestawy sprzęgła wraz z kołem dwumasowym. Zakup takiego zestawu jest najbardziej opłacanym rozwiązaniem - znacznie tańszym niż kupowanie jego poszczególnych elementów oddzielnie. Specjaliści zalecają wymianę koła dwumasowego za każdym razem, gdy zachodzi konieczność wymiany sprzęgła - oba te elementy charakteryzuje podobny okres trwałości a wymieniając je razem ponosimy wysokie koszty robocizny tylko raz. Dzięki wymianie koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem naprawa powinna wystarczyć na bezawaryjne dziesiątki lub nawet setki tysięcy kilometrów.Popularne części do OPEL VIVAROVECTRA   <<     VIVARO    >>    ZAFIRA