SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO VW PASSAT B5 KOMBI

Marka VWWybierz silnik VW Passat B5 Kombi (3B5) (1997-2001):

Sprawdź cenę sprzęgła do VW Passat B5 Kombi

Sprzęgła i dwumasowe / sztywne koła zamachowe do VW Passat B5 Kombi

Oryginalne sprzęgła i koła dwumasowe do VW Passat B5 Kombi do 50% taniej niż w ASO. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź ofertę.


Sprzęgło VW Passat B5 Kombi

Marka: VW
Model: VW PASSAT
Generacja: VW Passat B5 Kombi
Kod generacji: (3B5)
Roczniki generacji: (1997-2001)Volkswagen Passat B5 kombi to dobrze znany z naszych ulic pojazd, święcący największe triumfy jeszcze kilka lat temu. Lata minęły, a Passat B5 nadal może się podobać, szczególnie, jeżeli mowa o niezbyt zużytych egzemplarzach. Wprowadzony na rynek w 1997 roku Passat B5 kombi udowodnił, że nadwozie kombi (nazwane przez Volkswagena "Variant") może być nie tylko praktyczne, lecz również i dobrze stylizowane. Bazowa wersja dysponuje silnikiem o pojemności 1,6 litra i mocy 101 koni, co czyni ten spory pojazd dosyć żwawym, nie tylko w trakcie jazdy po mieście. Topowe motory miały pojemność niemal trzech litrów i układ widlasty o sześciu cylindrach. Posiadały również napęd 4motion, będący po prostu napędem na cztery koła. 

Generacja oznaczona symbolem B5 to zwiastun dużych zmian zachodzących w wizerunku Passata oraz samego Volkswagena. Następca, model B5 FL był już znacznie lepiej wyposażony, równocześnie wchodził na rynek ultra luksusowy Phaeton. Volkswagen wspinał się po drabince prestiżu w kierunku klasy średniej-wyższej, zaś jego miejsce powoli zajmowała Skoda. Takie zabiegi wizerunkowe to nic innego, jak tylko sposób na usprawiedliwienie... podwyżek cen.

Sprzęgło do VW Passat B5 kombi

LuK, SACHS czy Valeo to producenci podzespołów do Twojego Passata B5 Kombi, dostępnych w naszej ofercie. Takie renomowane marki gwarantują długą żywotność zakupionych elementów i wysoką jakość produktu. Na sprzeglo.com.pl dostępne są zarówno kompletne zestawy sprzęgła, jak i poszczególne części składowe, takie jak:
- Docisk sprzęgła,
- Siłowniki,
- Łożyska oporowe
- Tarcza sprzęgła,
- Śruby

Koło dwumasowe w VW Passat B5 kombi

Koło dwumasowe (inna nazwa: koło zamachowe, dwumas) to element w aucie zapobiegający nadmiernym wibracjom oraz stabilizujący pojazd podczas zmiany biegów. Jeżeli czujemy zwiększony poziom wibracji oraz niepokojące dźwięki spod maski, zwłaszcza na biegu jałowym, to nieomylny znak, że czas naszej dwumasy dobiega powoli do końca. Innym czynnikiem jest szarpanie podczas ruszania i podczas zmiany biegów. Warto po zauważeniu kilku z tych znaków udać się do mechanika, gdyż od sprawności koła dwumasowego zależy nasze zdrowie i życie.     

VW Passat B5 kombi zestawy sprzęgła z kołem zamachowym / dwumasowym

Zakup zestawu sprzęgło + koło dwumasowe to znaczna oszczędność pieniędzy, ponieważ koszt wymiany zamyka się podczas jednej wizyty u mechanika. Koło dwumasowe posiadają wszystkie wysokoprężne Passaty oraz większość benzynowych, toteż niezależnie od wariantu, warto zadbać o tę kwestię. Kolejnym atutem wspomnianego rozwiązania jest równomierne zużycie koła dwumasowego i sprzęgła, więc nie ryzykujemy sytuacji, w której stary element uszkadza pozostałe, nowe. Popularne części do VW PASSAT B5 KOMBI


  <<     VW PASSAT B5 KOMBI    >>    RENAULT TRAFIC I DOSTAWCZY