SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO VW PASSAT B5 SEDAN

Marka VWWybierz silnik VW Passat B5 Sedan (3B2) (1996-2001):

Sprawdź cenę sprzęgła do VW Passat B5 Sedan

VW Passat piątej generacji to samochód, który odcisnął znaczne piętno na polskiej motoryzacji. Ten niezwykle udany model niemieckiego producenta okazał się absolutnym hitem sprzedażowym, zarówno w wydaniu przed-, jak i poliftingowym. Produkowany przez niemal 10 lat, występuje w wersjach wyposażonych w silniki od 1.6 101 KM do 4.0 275 KM, w przypadku silników benzynowych. Jednak szczególną popularność zyskały jednostki Diesla - 1.9 o mocy od 90 KM do 130 KM, rzadko spotykany 2.0 TDI 136 KM i najmocniejsze jednostki 2.5, o mocach od 150 KM do 180 KM.

Sprzęgło do VW Passat B5

Z racji na swoją ogromną popularność ceny części do Volkswagena Passata B5 należą do bardzo atrakcyjnych cenowo. Zestawy kompletnego sprzęgła można znaleźć już w granicach 300 złotych (słabsze jednostki benzynowe, słabsze Diesle), przez okolice 500 złotych w przypadku mocnych jednostek 2.8, aż do okolic 1000 złotych za sprzęgło do topowej, lecz unikatowej 4 litrowej wersji. 

Koło dwumasowe w VW Passat B5

Cieszące się dość kontrowersyjnymi opiniami dwumasowe koło zamachowe odgrywa istotną rolę w podniesieniu kultury pracy silnika i zmniejszenia poziomu drgań, emitowanych przez jednostki napędowe, co bywa szczególnie uciążliwe w modelach współpracujących z silnikami Diesla. Nic zatem dziwnego, że już w modelach B5 Volkswagen zdecydował się na ich wykorzystanie. Koszty "dwumasy" kształtują się w zakresie 900 zł do 1500 zł, z zależności od mocy silnika i wykorzystanej jednostki napędowej. 

VW Passat B5 zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Co ciekawe, decydując się na wymianę koła dwumasowego lub sprzęgła można oszczędzić znaczne sumy, dokonując wymiany całego kompletu sprzęgła i koła dwumasowego. Taki zestaw kosztuje zazwyczaj niewiele więcej niż samo koło dwumasowe, oszczędza się więc już na samych materiałach. Ponadto wymiana obu tych elementów w praktyce zakłada wykonanie takiej samej pracy, kosztuje również podobnie, a dzięki wymianie obu mamy pewność, że przez najbliższych kilka lat nie będziemy musieli zaglądać do układu przenoszenia napędu. 

Sprzęgła i dwumasowe / sztywne koła zamachowe do VW Passat B5 Sedan

Oryginalne sprzęgła i koła dwumasowe do VW Passat B5 Sedan do 50% taniej niż w ASO. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź ofertę.


Sprzęgło VW Passat B5 Sedan

Marka: VW
Model: VW PASSAT
Generacja: VW Passat B5 Sedan
Kod generacji: (3B2)
Roczniki generacji: (1996-2001)Popularne części do VW PASSAT B5 SEDAN


CITROEN BERLINGO MF MPV   <<     VW PASSAT B5 SEDAN    >>