SPRZĘGŁO DO OPEL VECTRA B SEDAN

Marka OPELWybierz silnik Opel Vectra B Sedan (J96) (1995-2002):

Sprawdź cenę sprzęgła do Opel Vectra B Sedan

Sprzęgła kompletne do Opel Vectra B Sedan

Oryginalne sprzęgła do Opel Vectra B Sedan do 50% taniej niż w ASO. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź naszą ofertę.


Sprzęgło Opel Vectra B Sedan

Marka: OPEL
Model: OPEL VECTRA
Generacja: Opel Vectra B Sedan
Kod generacji: (J96)
Roczniki generacji: (1995-2002)Opel Vectra B sedan - Koło dwumasowe i sprzęgło

Druga generacja Opla Vectry, zaprezentowana w 1994 roku jako Vectra B, była znacznym usprawnieniem pod niemal każdym aspektem. Nowoczesna bryła nadwozia bazowała na płycie podłogowej wspólnej dla Opla Vectry A (pierwsza generacja pojazdu), Opla Calibry oraz Saabów: 900, 9-3 oraz 9-5. Świetne wnętrze bardzo dobrze oparło się próbie czasu, podobnie zresztą jak ogólne wrażenia z prowadzenia pojazdu - którego produkcję zakończono niemal dwie dekady temu.

Paletę jednostek napędowych otwiera w Vectrze B wolnossący, 8-zaworowy silnik o pojemności 1.6 litrów i mocy 75 koni. Po drugiej stronie tabeli z motorami znajduje się  silnik i500 2.5, o mocy 194KM. Możliwa do dostania było również 220 konna wersja 3.0. Niezależnie od wybranego wariantu, Vectra niemal zawsze była żwawym i wdzięcznym w prowadzeniu autem. Brakowało jej finezji znanej z Mercedesów, BMW czy nawet konkurencyjnych Fordów, lecz wciąż nadrabiała dystans do rywali swoją niską ceną.

Opel Vectra B to auto spotykane na polskich ulicach coraz rzadziej, choć nie można zapominać, że swego czasu święciło ono olbrzymie triumfy, rządząc niepodzielnie w rankingach sprzedaży. Jako auto fabrycznie nowe, odpowiadało ono pozycją w gamie obecnej Insigni - było dobrym autem dla dyrektora szkoły lub średniej wielkości firmy. Jako auto z drugiej ręki znakomicie nadawało się na średniej długości trasy czy zwykłe podwożenie dzieci do szkoły. Wszechstronna Vectra została nieco przyćmiona przez późniejszych liderów klasy średniej - Audi A4, BMW serii 3 czy japońskie sedany pokroju Hondy Accord. Szkoda, gdyż auto miało naprawdę interesującą paletę jednostek napędowych, częściowo zaczerpniętych z firmy- matki, a więc General Motors. Stanowiły one pomost pomiędzy europejskimi, małymi silnikami, a amerykańskimi widlastymi V6. Każde z nich miało do zaoferowania coś wyjątkowego - czy to niskie spalanie, jak w 1.7 TD 82KM, czy szybki sprint spod świateł, jak w 2.0 i 16V 136KM.

Opel Vectra B sedan - objawy zużycia koła dwumasowego

Opel Vectra B nie zasłynęła nigdy ze szczególnie wytrzymałego koła dwumasowego. 25 lat po premierze stan tego podzespołu może być już tylko coraz gorszy, toteż zawsze musimy zwracać uwagę na poziom wibracji przenoszonych na nadwozie podczas postoju na biegu jałowym. Jeżeli jest zbyt duży, należy zgłosić to mechanikowi. Innym podejrzanym zjawiskiem jest szarpanie podczas ruszania i przy zmianie biegów.

Z racji wieku oraz faktu, iż auto nigdy nie aspirowało do miana wyjątkowego klasyka, koła dwumasowe w Oplach Vectra są w dzisiejszych czasach zazwyczaj w kiepskiej kondycji. Objawia się to poprzez nadmierne wibracje, przenoszone z silnika na nadwozie oraz szarpania przy ruszaniu z miejsca. W przypadku tych zjawisk koniecznie należy się udać do mechanika.

Zużycie sprzęgła w Oplu Vectra B sedan - Objawy

Niezbędne jest również kontrolowanie stanu sprzęgła. Warto zawsze zwracać uwagę na podejrzane zapachy podczas ruszania - może okazać się, że przegrzewa się właśnie tarcza sprzęgła. Kolejnym niepożądanym zjawiskiem jest zwiększenie wibracji drążka zmiany biegów.

Także sprzęgło w leciwych Vectrach nie ma niestety lekkiego życia. Wszelkie drgania odczuwalne na dźwigni zmiany biegów powinny być uważnie obserwowane - jeżeli są zbyt duże, musimy je sprawdzić wspólnie z pracownikami zakładu mechanicznego. Zwracajmy uwagę także na zapach spalonego sprzęgła.

Opel Vectra B sedan koło dwumasowe i sprzęgło - ceny

Na szczęście, ceny sprzęgieł i kół dwumasowych do Vectry B sedan są niewygórowane. Zestaw sprzęgła do Vectry B 2.0 DTI 16V 101KM zaczyna się już od kwoty około 290 złotych (mowa o produkcie firmy STATIM). Nieco droższe są propozycje od marki VALEO (około 370 złotych). Koszty utrzymania Vectry B 1.7 TD 82KM są identyczne. Wersje benzynowe - dla przykładu 1.8 i 16V 115KM - są jeszcze tańsze i kosztują od około 230 (STATIM) do 250 złotych (RYMEC).

Ceny sprzęgieł do Vectry B nie są wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedużą ilość tych aut na polskich ulicach. Przykładowy zestaw sprzęgła, w skład którego wchodzi tarcza i docisk, to około 270 złotych za produkt marki STATIM lub około 370 za produkt marki VALEO. Mowa w tym wypadku o silniku 2.0 DI 16V 82KM. Sprzęgło do benzynowych wersji jest jeszcze tańsze - rozpoczyna się bowiem od około 180 złotych.

Zestaw koła dwumasowego ze sprzęgłem do Opla Vectry B sedan

W naszym sklepie znajdziesz kompletny zestaw, składający się ze sprzęgła wraz z kołem dwumasowym. Taki pakiet jest znacznie tańszy, niż w przypadku kupna poszczególnych podzespołów pojedynczo, to także pewność, że wszystkie części zużyją się w równomiernym stopniu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że oszczędzamy czas i pieniądze, składając mechanikowi wizytę tylko raz.

Popularne części do OPEL VECTRA B SEDAN


OPEL VECTRA B LIFTBACK   <<     OPEL VECTRA B SEDAN    >>