SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY - AUDI

Marka AUDIWybierz model AUDI:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Audi

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Audi

Audi to marka premium należąca do koncernu Volkswagen AG. Ma ona ugruntowaną pozycję na rynku od lat konkurując z Mercedesem i BMW o klienta z bogatej klasy średniej. Jej pojazdy odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami, zgodnie z hasłem marki "przewaga dzięki technice", które zapewnić mają doskonałe osiągi, komfort i bezpieczeństwo. Z fabryk Audi wyjeżdżają obecnie modele kompaktowe premium (A1 i A3), samochody klasy średniej (A4), luksusowe limuzyny (A6 i A8), oraz SUVy (Q3, Q5, Q6, Q7, Q8).

Czy w Audi można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Wiele z modeli Audi wyposażonych było w dwumasowe koła zamachowe. Poza niewątpliwymi zaletami takiego rozwiązania, czyli zwiększeniem komfortu jazdy i trwałości niektórych elementów podwozia, ma ono jedną zasadniczą wadę. Koło dwumasowe z czasem ulega zużyciu i konieczna jest jego wymiana, która zwykle jest dość kosztowna. W starszych pojazdach cena zakup koła dwumasowego i jego wymiany może osiągnąć dość znaczącą część wartości samochodu.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakupienie zestawu do konwersji z jednomasowego na dwumasowe koło zamachowe. W skład zestawu wchodzi sztywne koło zamachowe, które montuje się zamiast dwumasowego, jest to wymiana jednorazowa, wystarczająca na cały okres życia samochodu. Poza tym w skład zestawu do konwersji wchodzi także sprzęgło z tarczą wyposażoną w tłumik drgań skrętnych, którego tarcze do kół dwumasowych nie posiadają, ponieważ takowy tłumik znajduje się wewnątrz koła. Przy kolejnej wymianie sprzęgła nie musimy się martwić o stan koła zamachowego.

Samochody Audi w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy

Najpopularniejszymi na rynku modelami Audi są A3, A4 i A6. A3 to samochód kompaktowy klasy premium dzielący płytę podłogową z VW Golfem, odznaczający się jednak lepszym wyposażeniem i wykonaniem od Volkswagena, w odróżnieniu od większych modeli Audi ma silnik umieszczony poprzecznie, a nie wzdłużnie. Model A4 to luksusowy samochód klasy średniej, pozycjonowany w portfolio koncerny nieco wyżej od VW Passata, chociaż poza Passatem B5 nie dzieli z nim płyty podłogowej. A6 natomiast to luksusowa limuzyna która znajduje się powyżej A4, a poniżej największego modelu A8. 

Do modelu A3 pierwszej generacji (produkowanej od 1996 do 2003 roku) konwersje dostępne są do silników 1.8T i 1.9 TDI, natomiast do drugiej generacji do silników 1.6 TDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI i benzynowego 2.0 FSI oraz 3.2 VR6.

W Modelu A4 B5 możemy wymienić dwumasowe koło zamachowe na jednomasowe w benzynowych jednostkach 1.6, 1.8, 1.8 T, 2.4, 2.6 i 2.8  oraz w wysokoprężnych 1.9 TDI i 2.5 TDI. Do generacji B6 dostępne są dla silników benzynowych 1.6, 1.8T, 2.0, 2.0 FSI, 2.4, 3.0, oraz tak jak poprzednio do 1.9 TDI i 2.5 TDI. W przypadku B7 są to 1.6, 1.8 T, 2.0, 2.0 TFSI, 3.0, 3.2 TFSI, oraz wysokoprężne 1.9 TDI, 2.0 TDI i 2.5 TDI. Dla B8 zestawy dostępne są do 1.8 TFSIi 3.2 TFSI, oraz do 2.0 TDI. 

W przypadku A6 C4 wymiana może dotyczyć benzynowych silników 1.8, 2.0, 2.0 16v, 2.3, 2.6, 2.8 i 4.2, a także modelu S6, a w przypadku silników wysokoprężnych 1.9 i 2.5 TDI. Dla modelu C5 są to 1.8, 1.8 T, 2.0, 2,4, 2,7 T, 2.8, 3.0 i model S6, oraz tradycyjnie 1.9 i 2.5 TDI. Model C6 to natomiast wysokoprężne 2.0 TDI, 2.7 TDI i 3.0 TDI, oraz benzynowe 2.0 TFSI, 2.4, 2.7, 2.8 FSI, 3.2 FSI.

Kup oryginalne koło jednomasowe do Audi do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło audi


Popularne części do AUDI


ALFA ROMEO   <<     AUDI    >>    BMW

cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzeglo.com.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: