SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY - CITROEN

Marka CITROENWybierz model CITROEN:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Citroena

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Citroenie

Citroen jest francuskim przedsiębiorstwem produkującym samochody osobowe a także dostawcze i ciężarowe. Citroen wraz  marką Peugeot wchodzi w skład koncernu PSA. Marka Citroen została założona przez inżyniera Andre Gustava Citroena na początku XX wieku. Przedsiębiorca rozpoczął działalność od wytwarzania kół zębatych w 1904 roku. 28 maja 1919 roku do produkcji trafił pierwszy samochód marki Citroen - Typ A. Samochód osiągnął olbrzymi jak na tamte czasy sukces - w trakcie pierwszych dwóch tygodni sprzedaży zamówionych zostało 16 tysięcy egzemplarzy. Aktualnie Citroen oferuje szeroką gamę samochodów osobowych, charakteryzujących się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz niebanalnym designem.

Czy w Citroenie można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Montowane we wszystkich współczesnych samochodach z silnikami wysokoprężnymi koło dwumasowe posiada szereg zalet - eliminuje szarpnięcia w trakcie załączania sprzęgła oraz drgania na niskich obrotach silnika. Zastosowanie dwumasy m.in. wydłuża żywotność skrzyni biegów i jej podzespołów, tłumi hałasy i drgania dochodzące z okolic silnika a także przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Niestety, jednocześnie koło dwumasowe jest dosyć awaryjnym elementem a jego wymiana jest bardzo kosztowna. Szukanie oszczędności w postaci montażu używanej dwumasy jest bardzo ryzykowne - nigdy nie ma gwarancji, w jakim stanie jest używana część i występuje wysokie prawdopodobieństwo jej ponownej wymiany w niedalekim czasie, a co za tym idzie poniesienia wysokich kosztów robocizny.

Stosunkowo nowym na rynku motoryzacyjnym rozwiązaniem jest konwersja z dwumasy na sztywne koło. Zastąpienie koła dwumasowego sztywnym kołem jednomasowym pozwala na zaoszczędzenie od 20% do nawet 60% kosztów naprawy przez co decyduje się na nie coraz większa rzesza właścicieli samochodów. Zamiana dwumasy na koło jednomasowe możliwa jest w wybranych modelach samochodów i wymaga zastosowania specjalnego zestawu konwersji na sztywne koło. Taki zestaw konwersji na koło jednomasowe obok tzw. sztywnego koła dwumasowego zawiera również kompletne sztywne sprzęgło, składające się z tarczy, docisku oraz łożyska.

Samochody Citroen w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy

Sztywne koło zamiast dwumasy można zamontować w poniższych modelach samochodów marki Citroen:

  • C5 - samochód osobowy klasy średniej produkowany od 2001 roku do 2017 roku, zastąpiony został  modelem C-Elysee. Dostępny był w wersjach sedan, kombi oraz liftback. Konwersja dwumasy na sztywne koło zamachowe dostępna jest w samochodach z silnikami: 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM, 1.6 HDI 110 KM, 1.6 HDI 115 KM, 2.0 HDI 109 KM, 2.2 HDI 133 KM, 2.0 HDI 107 KM,
  • Xsara Picasso - minivan produkowany w latach 1999 - 2012, zbudowany na podwoziu modelu Xsara poddanemu lekkim modyfikacjom. Zamianie dwumasy na sztywne koło możliwa jest w egzempalarzach wyposażonych w silnik 1.6 HDI 109 KM,
  • C4 - samochód kompaktowy, jego pierwsza generacja produkowana była w latach 2004-2010, a druga od 2010 do 2018. W 2017 roku zaprezentowany został następca modelu - Citroen C4 Cactus, w 2018 roku ostatecznie zakończyła się produkcja modelu C4. Konwersja koła dwumasowego na sztywne koło jednomasowe możliwa jest w egzemplarzach wyposażonych w silniki: 1.6 HDI 90 KM, 1.6 HDI 109 KM, 1.6 HDI 110 KM, 1.6 HDI 115 KM, 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM,
  • Jumper - samochód dostawczy, pierwsza generacja produkowana była w latach 1994-2006, druga generacja produkowana jest od 2006 roku. Konwersja dwumasy na sztywne koło możliwa jest w egzemplarzach z silnikami (brak kategorii jumper na stronie)
  • Berlingo - produkowany od 1996 roku samochód osobowo-dostawczy (kombivan). Aktualnie w salonach dostępna jest trzecia generacja modelu. Koło jednomasowe zamiast dwumasowego zamontować można w egzemplarzach z następującymi silnikami: 1.6 HDI 90 KM, 1.6 HDI 109 KM, 1.6 HDI 110 KM.

Kup oryginalne koło jednomasowe do Citroena do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło citroen


Popularne części do CITROEN


BMW   <<     CITROEN    >>    FIAT

logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzeglo.com.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: