CITROEN - SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY

Marka CITROENWybierz model CITROEN:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Citroena

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Citroenie

Citroen jest francuskim przedsiębiorstwem produkującym samochody osobowe a także dostawcze i ciężarowe. Citroen wraz  marką Peugeot wchodzi w skład koncernu PSA. Marka Citroen została założona przez inżyniera Andre Gustava Citroena na początku XX wieku. Przedsiębiorca rozpoczął działalność od wytwarzania kół zębatych w 1904 roku. 28 maja 1919 roku do produkcji trafił pierwszy samochód marki Citroen - Typ A. Samochód osiągnął olbrzymi jak na tamte czasy sukces - w trakcie pierwszych dwóch tygodni sprzedaży zamówionych zostało 16 tysięcy egzemplarzy. Aktualnie Citroen oferuje szeroką gamę samochodów osobowych, charakteryzujących się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz niebanalnym designem.

Czy w Citroenie można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Montowane we wszystkich współczesnych samochodach z silnikami wysokoprężnymi koło dwumasowe posiada szereg zalet - eliminuje szarpnięcia w trakcie załączania sprzęgła oraz drgania na niskich obrotach silnika. Zastosowanie dwumasy m.in. wydłuża żywotność skrzyni biegów i jej podzespołów, tłumi hałasy i drgania dochodzące z okolic silnika a także przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Niestety, jednocześnie koło dwumasowe jest dosyć awaryjnym elementem a jego wymiana jest bardzo kosztowna. Szukanie oszczędności w postaci montażu używanej dwumasy jest bardzo ryzykowne - nigdy nie ma gwarancji, w jakim stanie jest używana część i występuje wysokie prawdopodobieństwo jej ponownej wymiany w niedalekim czasie, a co za tym idzie poniesienia wysokich kosztów robocizny.

Stosunkowo nowym na rynku motoryzacyjnym rozwiązaniem jest konwersja z dwumasy na sztywne koło. Zastąpienie koła dwumasowego sztywnym kołem jednomasowym pozwala na zaoszczędzenie od 20% do nawet 60% kosztów naprawy przez co decyduje się na nie coraz większa rzesza właścicieli samochodów. Zamiana dwumasy na koło jednomasowe możliwa jest w wybranych modelach samochodów i wymaga zastosowania specjalnego zestawu konwersji na sztywne koło. Taki zestaw konwersji na koło jednomasowe obok tzw. sztywnego koła dwumasowego zawiera również kompletne sztywne sprzęgło, składające się z tarczy, docisku oraz łożyska.

Samochody Citroen w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy

Sztywne koło zamiast dwumasy można zamontować w poniższych modelach samochodów marki Citroen:

  • C5 - samochód osobowy klasy średniej produkowany od 2001 roku do 2017 roku, zastąpiony został  modelem C-Elysee. Dostępny był w wersjach sedan, kombi oraz liftback. Konwersja dwumasy na sztywne koło zamachowe dostępna jest w samochodach z silnikami: 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM, 1.6 HDI 110 KM, 1.6 HDI 115 KM, 2.0 HDI 109 KM, 2.2 HDI 133 KM, 2.0 HDI 107 KM,
  • Xsara Picasso - minivan produkowany w latach 1999 - 2012, zbudowany na podwoziu modelu Xsara poddanemu lekkim modyfikacjom. Zamianie dwumasy na sztywne koło możliwa jest w egzempalarzach wyposażonych w silnik 1.6 HDI 109 KM,
  • C4 - samochód kompaktowy, jego pierwsza generacja produkowana była w latach 2004-2010, a druga od 2010 do 2018. W 2017 roku zaprezentowany został następca modelu - Citroen C4 Cactus, w 2018 roku ostatecznie zakończyła się produkcja modelu C4. Konwersja koła dwumasowego na sztywne koło jednomasowe możliwa jest w egzemplarzach wyposażonych w silniki: 1.6 HDI 90 KM, 1.6 HDI 109 KM, 1.6 HDI 110 KM, 1.6 HDI 115 KM, 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM,
  • Jumper - samochód dostawczy, pierwsza generacja produkowana była w latach 1994-2006, druga generacja produkowana jest od 2006 roku. Konwersja dwumasy na sztywne koło możliwa jest w egzemplarzach z silnikami (brak kategorii jumper na stronie)
  • Berlingo - produkowany od 1996 roku samochód osobowo-dostawczy (kombivan). Aktualnie w salonach dostępna jest trzecia generacja modelu. Koło jednomasowe zamiast dwumasowego zamontować można w egzemplarzach z następującymi silnikami: 1.6 HDI 90 KM, 1.6 HDI 109 KM, 1.6 HDI 110 KM.

Kup oryginalne koło jednomasowe do Citroena do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło citroen


Popularne części do CITROEN


BMW   <<     CITROEN    >>    FIAT