HYUNDAI - SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY

Marka HYUNDAIWybierz model HYUNDAI:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Hyundai
Zmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Hyundai

Hyundai Motor Company jest założonym w 1967 roku południowokoreańskim koncernem produkującym samochody osobowe. Do niedawna samochody marki Hyundai uznawane były jednocześnie za trwałe technicznie ale jednocześnie ich wnętrza nie cieszyły się dobrą opinią, były wykonane z materiałów słabej jakości. Aktualnie Hyundai stałe się rozwija, w dalszym ciągu oferując niezawodne, trwałe samochody nieodbiegające jakością wykończenia wnętrz od samochodów europejskich czy amerykańskich.

Czy w Hyundai można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Koło dwumasowe montowane jest obecnie niemalże we wszystkich samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Zastosowanie dwumasy w układzie posiada wiele zalet - redukuje drgania w trakcie pracy silnika na niskich obrotach oraz eliminuje szarpnięcia w chwili załączania sprzęgła, co przekłada się na wydłużenie żywotności skrzyni biegów oraz jej podzespołów. Koło dwumasowe jest jednocześnie jednym z najdroższych elementów montowanych we współczesnych samochodach, niestety ze względu na jego budowę ulega stosunkowo szybkiemu zużyciu w skutek eksploatacji. 

Rozsądnym rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet 20-60% kosztów naprawy jest zamontowanie w samochodzie sztywnego koła zamiast dwumasy. Koło jednomasowe jest prostym elementem, który nie jest podatny na zużycia i awarie. Koło dwumasowe z zewnątrz przypomina sztywne koło jednomasowe, ale w jego wnętrzu zamontowany jest tłumik drgań skrętnych, który łączy osiowo dwie części dwumasy, mogące obracać się nawet o 80 stopni względem siebie. Konwersja z dwumasy na sztywne koło jest trwałym i ekonomicznym rozwiązaniem, warto jednak pamiętać, iż sztywne koło dwumasowe nie nieweluje w takim stopniu drgań oraz hałasów wytwarzanych przez silnik. Warunkiem zamontowania koła jednomasowego zamiast dwumasowego jest zakup pełnego zestawu konwersji na sztywne koło. Zestaw konwersji na koło jednomasowe oprócz sztywnego koła zamachowego zawiera odpowiednio dopasowane sztywne sprzęgło (docisk, tarczę oraz łożysko).

Samochody Hyundai w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy 

Konwersja dwumasy na sztywne koło zamachowe możliwa jest w poniższych modelach samochodów marki Hyundai:

  • Santa Fe - SUV zaliczany do klasy średniej, produkowany od 2001 roku. Aktualnie w salonach sprzedawana jest czwarta generacja modelu. Zamiana dwumasy na sztywne koło możliwa jest w modelach wyposażonych w silniki: 2.0 CRDI 113 KM, 2.0 CRDI 4x4 125 KM, 2.4 16 V 4x4 146 KM,
  • Coupé - produkowane w latach 1996-2008 kompaktowe coupé, samochód doczekał się dwóch generacji a w obrębie każdej przeprowadzonych zostało kilka modyfikacji. Konwersja dwumasy na koło zamachowe jednomasowe możliwa jest w egzemplarzach z silnikami 2.7 V6 167 KM,
  • Sonata - samochód osobowy zaliczany do klasy średniej, produkowany od 1985 roku. W 2019 roku premierę będzie miała ósma generacja Sonaty. Zamiana koła dwumasowego na sztywne koło jednomasowe jest możliwa w samochodach z silnikami: 2.0 CRDI 136 KM, 2.0 CRDI 140 KM oraz 2.0 CRDI 150 KM.

Kup oryginalne koło jednomasowe do Hyundai do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło hyundai


Popularne części do HYUNDAI


FORD   <<     HYUNDAI    >>    LANCIA