SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY - NISSAN

Marka NISSANWybierz model NISSAN:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Nissana

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Nissanie

Nissan jest japońską marką zajmującą się produkcją samochodów osobowych. Historia marki rozpoczęła się w 1911 roku w Tokio wraz z założeniem przez Masujiro Hashimoto firmy automobilowej o nazwie Kwaishins. Firma rozwijała się dynamiczne  a w 1926 roku połączyła siły z innym przedsiębiorstwem  - Jitsuyo Jidosha. 1 kwietni 1934 roku firma zmieniła nazwę na Nissan Motor Co. Ltd. Obecnie w Polsce w ramach marki Nissan najchętniej kupowane są samochody miejskie i SUVy, a producent oferuje także  samochody sportowe, użytkowe oraz elektryczne.

Czy w Nissanie można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Zastosowanie koła dwumasowego, montowanego współcześnie niemalże we wszystkich samochodach z silnikami wysokoprężnymi, posiada liczne zalety. Dzięki dwumasie praca silnika staje się znacznie bardziej płynna a wszelkie skutki uboczne w trakcie nagłego wzrostu momentu obrotowego są eliminowane. Koło dwumasowe redukuje drgania występujące w momencie niskich obrotów silnika oraz eliminuje szarpnięcia w chwili redukcji biegu. Największym atutem zastosowania w samochodzie tego elementu jest wydłużenie żywotności skrzyni biegów a także jej poszczególnych podzespołów. Niestety koło dwumasowe jest także jednym z najdroższych podzespołów stosowanych we współczesnej motoryzacji.

Szukanie oszczędności w postaci montażu używanego koła dwumasowego jest bardzo ryzykowne i nieopłacalne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na obniżenie kosztów naprawy - nawet o 20% do 60% jest konwersja z dwumasy na sztywne koło. Sztywne koło zamiast dwumasy jest możliwe do zamontowania w wybranych modelach samochodów wyposażonych fabrycznie w koło dwumasowe. Warunkiem przeprowadzenia takiej naprawy jest zakup specjalnego zestawu konwersji na sztywne koło. Taki zestaw konwersji na koło jednomasowe poza tzw. sztywnym kołem dwumasowym zawiera kompletne sztywne sprzęgło (tarczę, docisk oraz łożysko).

Samochody Nissan w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy 

W poniższych modelach samochodów marki Nissan zamontować mozna koło jednomasowe zamiast dwumasowego:

  • Quashqai - kompaktowy samochód osobowy typu crossover. Samochód produkowany jest od 2006 roku, aktualnie w salonach sprzedawana jest jego druga generacja. Sztywne koło jednomasowe zamiast dwumasy zamontować można w egzemplarzach z następującymi jednostkami: 2.0 141 KM, 2.0 DCI 150 KM, 1.5 DCI 110 KM oraz 1.5 DCI 103 KM, 
  • X-trail - produkowany od 2001 roku SUV. Aktualnie w salonach sprzedawana jest trzecia generacja pojazdu, która zaliczana jest do klasy Crossoverów segmentu D. Konwersja z dwumasy na sztywne koło jest możliwa w modelach z silnikami: 2.0 DCI 150 KM, 2.0 DCI 173 KM, 2.0 DCI FWD 150 KM, 2.2 Di 4x4 114 KM oraz 2.5 Di 4x4 165 KM, 
  • Primera jest samochodem osobowym klasy średniej - segment D, który produkowany był w latach 1990 - 2007. Samochód doczekał się trzech generacji i oferowany był w trzech wersjach nadwozia - sedan, liftback oraz kombi. Konwersja dwumasy na sztywne koło zamachowe jest możliwa w przypadku jednostek: 1.9 DCi 120 KM, 2.2 Di 126 KM, 2.0 140 KM, 1.9 DCI 116 KM, 
  • Navara jest samochodem osobowym z nadwoziem typu pick-up, produkowanym od 1986 roku, cieszącym się popularnością w swojej klasie. Na początku Navara sprzedawana była wyłącznie w wersji dwudrzwiowej, od drugiej generacji uzupełniono nadwozie o wersję czterodrzwiową. Aktualnie sprzedawana jest czwarta generacja samochodu. Koło jednomasowe zamiast dwumasy zamontować można w samochodach wyposażonych w następujące silniki (brak informacji - Komunikat strona nie istnieje).

Kup oryginalne koło jednomasowe do Nissana do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło nissan


Popularne części do NISSAN


MITSUBISHI   <<     NISSAN    >>    OPEL

logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzeglo.com.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: