SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY - PEUGEOT

Marka PEUGEOTWybierz model PEUGEOT:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do Peugeota

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Peugeot

Peugeot jest francuską marką produkującą samochody osobowe oraz dostawcze a także skutery, rowery oraz motocykle. Peugeot wraz z marką Citroen tworzą koncern PSA.

Historia marki sięga 1810 roku, kiedy Jean Pierre Peugeot stworzył zakłady mechaniczne. W 1889 roku skonstruowany został pierwszy pojazd Peugeot, wyposażony w silnik parowy, nie trafił on jednak do produkcji. Sukcesem okazał się dopiero samochód wyposażony w spalinowy silnik Daimlera, zademonstrowany w 1891 roku. Marka Peugeot dzięki swoim wynalazkom oraz sukcesom miała bogaty wkład w rozwój motoryzacji. Aktualnie marka Peugeot dynamicznie się rozwija stawiając czoła wyzwaniom XXI wieku.

Czy w Peugeot można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Koło dwumasowe jest montowane niemalże we wszystkich współczesnych samochodach z jednostkami wysokoprężnymi. Dzięki dwumasie możliwa jest płynna jazda samochodem w momencie niskich obrotów silnika w wyniku czego ograniczone zostaje zużycie paliwa. Ponadto koło dwumasowe zwiększa wygodę zmiany biegów a także umożliwia łagodne zatrzymywanie i uruchamianie samochodu. Co istotne dwumasa redukuje drgania oraz niepożądane dźwięki wydobywające się z okolic silnika czy skrzyni biegów. Niestety obok wszystkich wyżej wymienionych zalet koła dwumasowego występuje jego największa wada - wysoka cena. Element ten ulega stosunkowo szybkiemu zużyciu i jest jednym z najdroższych montowanych we współczesnych samochodach. Kierowcy często próbują zaoszczędzić na tej niezwykle kosztownej wymianie kupując używane części. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, nigdy nie ma gwarancji w jakim stanie jest używane koło dwumasowe i występuje duże ryzyko konieczności jego ponownej wymiany w niedalekim czasie a co za tym idzie poniesienia dodatkowych wysokich kosztów robocizny.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest konwersja z dwumasy na sztywne koło. W wybranych modelach samochodów fabrycznie wyposażonych w koło dwumasowe mamy możliwość zamienienia go na zwykle koło jednomasowe. Warunkiem przeprowadzenia takiej zamiany jest zakup całego zestawu konwersji na sztywne koło - oprócz montażu koła jednomasowego zamiast dwumasowego należy zamontować także tzw. sztywne sprzęgło. Kompletny zestaw konwersji na koło jednomasowe zawiera sztywne koło jednomasowe a także sprzęgło - docisk, łożysko oraz tarczę. Zamiana dwumasy na tzw. sztywne koło dwumasowe pozwala zaoszczędzić od około 20% do nawet 60% kosztów naprawy.

Samochody Peugeot w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy 

Sztywne koło zamiast dwumasy można zamontować w poniższych modelach samochodów marki Peugeot:

  • 307 - kompakt produkowany w latach 2001-2011, dostępny w wersjach hatchback, kombi oraz coupé-cabrio. Na rynku Nigeryjskim oferowany był również jako sedan. Samochód zdobył prestiżowy tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2002. Konwersje koła dwumasowego na koło jednomasowe można przeprowadzić w egzemplarzach z silnikami: 2.0 HDI 136 KM, 1.6 HDI 109 KM, 2.0 HDI 107 KM, 1.6 HDI 90 KM, 
  • 407 - samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2004-2011, oferowany w trzech wersjach nadwozia - sedan, kombi oraz coupé. Zastąpienie dwumasy sztywnym kołem zamachowym możliwe jest w modelach z silnikami: 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM oraz 1.6 HDI 109 KM.
  • 308 - samochód kompaktowy produkowany od 2007 roku, obecnie w salonach oferowana jest jego druga generacja. Kompakt dostępny jest w wersjach hatchback, kombi, coupé-cabrio. Na rynku azjatyckim i południowoamerykańskim dostępny jest także jako sedan oznaczony inaczej 408. Konwersję koła dwumasowego na sztywne koło zamachowe przeprowadzić można w egzemplarzach z silnikami: 1.6 BlueHDI 115 KM, 2.0 BlueHDI 150 KM, 2.0 HDI 136 KM, 2.0 HDI 140 KM, 1.6 HDI 112 KM, 1.6 HDI 114 KM, 1.6 HDI 109 KM, 1.6 HDI 90 KM, 
  • 508 - produkowany od 2010 roku samochód osobowy klasy średniej. W 2018 do salonów trafiła druga generacja modelu. Dostępne są dwie wersje nadwozia - sedan oraz kombi. Zamiana dwumasy na sztywne koło jednomasowe możliwa jest w samochodach wyposażonych w silniki: 2.0 HDI 140 KM, 1.6 HDI 112 KM oraz 1.6 HDI 115 KM.

Kup oryginalne koło jednomasowe do Peugeot do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło peugeot


Popularne części do PEUGEOT


OPEL   <<     PEUGEOT    >>    RENAULT

logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzeglo.com.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: