22 251 23 27

DZIŚ DO 30% TANIEJ

1

1

:

1

1

:

1

1

ZIMOWA WYPRZEDAŻ!

-30%

4.99/5 (oceny: 944)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

Sprzęgła Rymec - producent sprzęgieł

Sprzęgła Rymec

Rymec to marka, która na rynku sprzęgieł i kół dwumasowych pojawiła się stosunkowo niedawno. W związku z tym, również w Polsce jest mało znanym producentem. Niewielu mechaników poznało i przekonało się do sprzęgieł tej marki. Tym bardziej kierowcy nie wiedzą co to za produkt. W związku z tym, słysząc Rymec, wielu w pierwszym momencie chce znaleźć opinie na temat tej marki. Jest to całkiem zrozumiałe zachowanie. Opinie o sprzęgłach Rymec są całkiem dobre. Cenowo sprzęgła Rymec leżą na półce nieco poniżej Sachsa, Luka i Valeo, którzy są producentami pierwszo montażowymi. Jednak jest to półka wyższa niż tanie zamienniki. Co można powiedzieć o jakości, trwałości i gwarancji tych sprzęgieł? Czy są już jakieś opinie kierowców lub mechaników?Najczęściej kupowane sprzęgła RYMECSprzęgła Rymec - jakość

Rymec w przeciwieństwie do innych firm produkujących części samochodowe zajmuje się wyłącznie sprzęgłami. Koncern TGL do którego należy RYMEC, od 35 lat zajmuje się produkcją części związanych z przeniesieniem napędu. Jest to istotna zaleta, ponieważ, należy się spodziewać, że producent specjalizujący się w wąskiej dziedzinie produkcji zadba odpowiednio o jakość.

Sprecyzowana specjalizacja ma swoje przełożenie na wysoką jakość, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Przy tym sprzęgła są tworzone zgodnie z normami obowiązującymi w fabrykach samochodowych. Zdecydowanie należy zaznaczyć, że jakościowo sprzęgła Rymec są porównywalne z produktami jakości Premium i daleko im od jakości tanich chińskich zamienników. Dodatkowym argumentem jest okres gwarancyjny który w przeciwieństwie do konkurentów wynosi 3 lata zamiast 2 lat.

Jako sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży sprzęgieł od wielu lat, rekomendujemy sprzęgła Rymec jako dobrej jakości produkty, które praktycznie nie są reklamowane przez klientów. Szeroki asortyment i bardzo dobry stosunek jakości do ceny są zdecydowanymi atutami sprzęgieł Rymec.

Wybór sprzęgieł Rymec

Rymec produkuje sprzęgła do lekkich samochodów ciężarowych, dostawczych oraz oczywiście osobowych.

W ofercie do samochodów osobowych na dzień dzisiejszy możemy znaleźć ponad 1200 zestawów sprzęgieł. W kategorii tej znajdziemy zarówno sprzęgła do samochodów produkowanych w Korei, Japoni jak i Europie. Rymec oferuje następujące zestawy części:

  • Zestawy konwersji z koła dwumasowego na koło sztywne
  • Zestawy sprzęgła dwu częściowe
  • Zestawy sprzęgła trzy częściowe
  • Łożyska oporowe
  • Wysprzęgliki centralne

Rymec Opinie

Opinie wszystkich części samochodowych należy podzielić zazwyczaj na dwie grupy. Są to opinie mechaników – którzy montują części w samochodach, dokładnie mogą sprawdzić ich jakość oraz dopasowanie - oraz opinie kierowców, którzy są w stanie zweryfikować trwałość części.

Jeśli chodzi o mechaników - doceniają oni jakość, staranne wykonanie i dopasowanie oraz dodawanie do każdego zestawu sprzęgła niezbędnego smaru do piasty w sprzęgle. Mechanicy chwalą też fakt, że dla samochodów w których występowało kilka rodzajów podłączenia wysprzęglika, Rymec umieszcza w zestawach wszystkie niezbędne pasujące przejściówki. W opakowaniu znajdują się również wskazówki dotyczące montażu zestawu sprzęgła.

Kierowcy chwalą sobie sprzęgła Rymec jako jeden z najlepszych wyborów na rynku. Zakup zestawu sprzęgła tego producenta to rozsądna cena i najwyższa jakość. Trwałość sprzęgieł jest na bardzo wysokim poziomie. W kwestii trwałości najważniejszą sprawą jest odpowiednia eksploatacja – co sprawdza się w sprzęgłach wszystkich producentów.
Kolejną zaletą sprzęgieł Rymec przyciągającą uwagę klientów jest nowoczesne opakowanie wysokiej jakości.

Jakość i testy sprzęgieł Rymec

Rymec poddaje swoje sprzęgła specjalnym testom jakości. Każdy element jest poddawany testowi wytrzymałości. Producent deklaruje trwałość na poziomie jednego miliona uruchomień. Łożyska oporowe są testowane na zużycie smaru, hałas podczas pracy, utratę wagi w miarę zużycia, oraz wytrzymałość. Dociski sprzęgła są testowane pod kątem siły docisku, odchylenia pod naciskiem, siły obciążenia oraz ustawienia wysokości. Tarcze sprzęgła podczas testów przechodzą próbę przeniesienia momentu obrotowego, zmiany kształtu, twardości oraz wyważenie. Każdy wysprzęglik centralny ma sprawdzaną wytrzymałość ciśnieniową, odporność na pył i zabrudzenia oraz poziom hałasu.

Firma Rymec deklaruje trzymanie się norm ISO9001, ISO14001, AS9120 oraz standardu TS16949. Wszystkie wymienione procedury zarządzania jakością pozwalają dostarczać na rynek produkty spełniające oczekiwania wymagających odbiorców. Podsumowując sprzęgła Rymec pod względem jakości nie ustępują produktom LUK, SACHS czy Valeo.Najczęściej kupowane sprzęgła ze sztywnym kołem jednomasowym RYMEC
cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części
dedykowaną numerowi VIN Twojego auta?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

LUB

załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego pojazdu

Rodzaj części
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za wysłanie formularza.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin!

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.