22 251 23 27

DZISIAJ TANIEJ

1

1

:

1

1

:

1

1

Z KODEM RABAT30

-30zł

4.99/5 (oceny: 965)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

Części innego producenta w opakowaniu – czy to jest oszustwo?


Bardzo wielu Klientów zaskoczonych jest faktem, że w kompletnym zestawie sprzęgła znajdują części innego producenta, niż tego, którego zestaw kupili. Wówczas pod wątpliwość poddają oryginalność i jakość zakupionego zestawu. Należy jednak mieć świadomość, że takie sytuacje zdarzają się na porządku dziennym i nie ma powodu, aby martwić się, że zakupiony zestaw został podrobiony. Wynika to z kooperacji producentów, którzy nawiązują ze sobą współpracę po to, aby mogli dostarczać użytkownikom samochodów kompleksowe, w pełni wyposażone zestawy części, ponieważ ograniczone zdolności produkcyjne i możliwości finansowe mogłyby sprawić, że każdą oddzielną część musielibyśmy kupować oddzielnie, co ograniczałoby dostęp do poszczególnych komponentów motoryzacyjnych, wydłużałoby czas naprawy samochodu, jak również wpływałoby na wzrost ich ceny.

Części innego producenta w opakowaniu

Dlaczego producenci pakują nie swoje części?

Odpowiedź jest prosta – koszt. Jednostkowy koszt produkcji niektórych komponentów motoryzacyjnych jest niezwykle wysoki, ponieważ ich produkcja wymaga szczególnej obróbki, specjalistycznych procesów technologicznych oraz dużego nakładu czasu. Aby jakość danego komponentu spełniała przynajmniej minimalne wymagania techniczne producent musi posiadać specjalistyczne maszyny przewidujące konkretny rodzaj obróbki, które zagwarantują odpowiednią funkcjonalność i trwałość produkowanej części. Przygotowanie maszyn produkcyjnych, które pozwolą na wyprodukowanie konkretnego komponentu bywa na tyle kosztowne, że staje się dla producenta całkowicie nieopłacalne, a często nawet niemożliwe. W takiej sytuacji producenci nawiązują ze sobą kooperację, umożliwiającą wymianę odpowiedniego know-how, technologii oraz całych komponentów, która pozwala na dostarczenie na rynek konkretnych podzespołów. Chociaż z punktu widzenia Klienta część innego producenta w pudełku wydaje się „podejrzana”, świadczy to o jego trosce o najwyższą jakość sprzedawanego zestawu. Producent nie może bowiem dopuścić do sytuacji, w której uruchomi własną produkcję, wykorzystując najtańsze maszyny i materiały tylko po to by na części pojawiło się jego logo.

Najpopularniejsze części w naszym sklepieCzęści innego producenta w opakowaniu

Części różnych producentów w jednym zestawie zdarzają się nie tylko w branży motoryzacyjnej

Być może uspokoi Państwa fakt, że takie sytuacje zdarzają się nie tylko w branży motoryzacyjnej – poczynając od branży spożywczej, na elektronice kończąc. Znanym przykładem może być sieć sklepów Biedronka, która sprzedaje wiele napojów pod własnym logo, zaś w rzeczywistości są to produkty znanych i cenionych producentów takich, jak Coca-Cola, czy Pepsi. Dzięki temu, że nie są one oznaczone firmowym i drogim logo, sklep może kupić je za niższą kwotę, i tym samym sprzedać do Klienta końcowego po bardziej atrakcyjnej cenie, oferując ten sam towar tylko w innym opakowaniu. Jednocześnie, więksi producenci zyskują nowy rynek zbytu, na którym ze swoją standardową ceną nie osiągnęli by takiego poziomu sprzedaży. Takie sytuacje zdarzają się również w innych branżach i wśród światowej sławy producentów. Najlepszym przykładem może być smartfon Apple iPhone, którego modele, chociaż sprzedawane pod logo amerykańskiego giganta, są wyposażone w wyświetlacze firmy Samsung – największego konkurenta firmy Apple. Innym przykładem będą telewizory Samsunga, których niektóre komponenty produkowane są przez firmę Sony czy LG. Takich przykładów jest mnóstwo we wszystkich branżach.

Części innego producenta w opakowaniu

Producenci sprzęgieł i konfekcjonerzy sprzęgieł – dwie grupy na rynku branży motoryzacyjnej

Na rynku części motoryzacyjnych działa wielu producentów. Wśród nich znajdziemy producentów, którzy oferują części produkowane głównie w swoich własnych fabrykach oraz konfekcjonerów, którzy pakują w swoje pudełka części wyprodukowane przez innych producentów, z którymi współpracują. Zdarza się, że nadają oni takim częściom swoje własne logo, bądź jedynie pakują je w swoje firmowe pudełko, którego zawartość po otworzeniu dla niejednego klienta okazuje się niespodzianką.

Do producentów, którzy faktycznie dysponują własnymi zakładami produkcyjnymi, w których powstają sprzęgła i inne elementy układu sprzęgłowego zaliczamy firmy LUK, Valeo, SACHS, Exedy, Aisin, FTE, TRW, NSK oraz KOYO. Do konfekcjonerów sprzęgieł i części sprzęgła zaliczyć można między innymi firmę Blue Print, JapanParts, Japan Line, Statim, czy też MaxGear i SRL.

Sprawdź nasze hity sprzedażyW których zestawach sprzęgła znajdziemy inne części?

Największym zaskoczeniem są znane i cenione wśród klientów i kierowców zestawy SACHS i LUK. To w zestawach tych marek najczęściej znajdziemy niespodziankę w postaci części innego producenta. Przykładem może być model samochodu BMW 320d 136 KM z 2005 roku – w zestawie firmy LUK znajdziemy sprzęgło firmy SACHS. Z kolei w przypadku modelu BMW 530d 184 KM z 2000 roku w zestawie SACHS, znajdziemy sprzęgło produkcji LUK. Obaj producenci zdecydowali, że nawiązanie współpracy jest bardziej korzystne i opłacalne finansowo, dlatego wymieniają się swoim komponentami. Jednocześnie warto zaznaczyć, że zarówno LUK jak i SACHS to światowej sławy producenci części motoryzacyjnych na pierwszy montaż (OEM - Original Equipment Manufacturer).

Podobną niespodziankę możemy zastać wybierając niektóre zestawy, również wysokiej jakości producenta Valeo – znajdziemy w nich czasami części marki LUK, SACHS, Aisin lub Exedy. Nie jest to jednak kwestia przypadku. Zestawy kompletowane są starannie z uwzględnieniem konkretnego modelu samochodu, dlatego nie należy martwić się, że inny producent w pudełku to pomyłka i części nie będą pasować.

Warto również wspomnieć, że powyżsi producenci najczęściej produkują jedynie docisk, tarczę sprzęgła czy koło dwumasowe. Łożyska sprzęgła produkowane są przez producentów specjalizujących się konkretnie w produkcji łożysk i są to między innymi marki takie jak: INA, SKF, FTE (w przypadku modeli aut europejskich) oraz KOYO, NTN, NSK, NACHI, MRK (w przypadku modeli aut azjatyckich). Niemniej jednak, najczęściej w zestawach VALEO, LUK czy SACHS znajdziemy łożyska sygnowane logiem właśnie tych producentów, nie zdając sobie nawet sprawy, że część została wyprodukowana przez kogo innego.

Najczęściej sprzedawane zestawy sprzęgiełCzęści innego producenta w opakowaniu

Konfekcjonerzy sprzęgieł, czyli firmy pakujące sprzęgła w swoje pudełka

W przypadku zestawów oferowanych przez konfekcjonerów sprzęgieł nie zawsze można ustalić, czyjej produkcji komponent znajduje się w pudełku. Często są to tańsze zamienniki produkowane przez niewielkie, regionalne zakłady produkcyjne. Zawartość takiego zestawu nie jest również zawsze taka sama. Często konfekcjonerzy mają podpisaną umowę na współpracę z kilkoma mniejszymi zakładami – w momencie, kiedy partia produkcyjna jednego producenta się skończy, do pudełek trafiają części innego producenta. Zdarza się jednak również, że w zestawach konfekcjonerów znajdziemy części markowe, wyprodukowane przez renomowane firmy.

Przykładem może być marka Japan Line, która do swoich zestawów przeznaczonych dla samochodów azjatyckich pakuje sprzęgła produkowane w koreańskiej fabryce PHC Valeo, która w swoich zakładach produkcyjnych produkuje sprzęgła na pierwszy montaż do modeli KIA i HYUNDAI. Co ciekawe, do większości modeli samochodów koreańskich sprzęgła produkowane są przez jednego producenta i jest nim właśnie koreański oddział PHC VALEO. W takiej sytuacji bez względu na to, czy kupimy zestaw sprzęgła marki Ashika, SACHS, AISIN czy VALEO – możemy być pewni, że w środku znajdziemy komponent wyprodukowany przez PHC Valeo i będzie to produkt w 100% oryginalny.

Części innego producenta w opakowaniu

Sprzęgło innego producenta nie oznacza, że towar został podrobiony lub nastąpiła pomyłka

Bardzo często od zmartwionych Klientów otrzymujemy informacje, że prawdopodobnie nastąpiła pomyłka lub, że zostali oszukani, ponieważ w pudełku znaleźli części zupełne innego producenta. Nic bardziej mylnego – takie sytuacje zdarzają się i będą się zdarzać. Dzięki temu dostęp do części samochodowych jest znacznie łatwiejszy, zaś same części możemy kupić w konkurencyjnych cenach. Jeżeli zatem zdarzy się Państwu taka sytuacja, proszę się na obawiać, prawdopodobnie właśnie tak ma być. Ze względu na to, że kooperacja pomiędzy producentami sprzęgieł prowadzona jest na bardzo dużą skalę, nie zawsze, jeszcze przed zakupem możemy poinformować Państwa, że w danym zestawie znajdują się podzespoły innego producenta, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi sklepem.

Popularne zestawy sprzęgieł
cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części
dedykowaną numerowi VIN Twojego auta?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

LUB

załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego pojazdu

Rodzaj części
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za wysłanie formularza.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin!

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.