22 251 23 27

8:00-18:00

DZISIAJ -30 ZŁ TANIEJ

1

1

:

1

1

:

1

1

Z KODEM RABAT30

-30zł

4.98/5 (oceny: 987)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

Sprzęgła Valeo

Firma Valeo


VALEO logo
Valeo to jeden z największych światowych dostawców branży motoryzacyjnej. To francuska niezależna grupa w pełni ukierunkowana na design, produkcję i sprzedaż komponentów, zintegrowanych systemów i modułów dla pojazdów branży motoryzacyjnej wspomagających m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Grupa Valeo zatrudnia 74 800 pracowników i ma swoją siedzibę w 29 krajach, w tym również w Polsce. Składa się na nie 16 centrów badawczych, 35 centrów rozwojowych, 12 platform dystrybucyjnych i 124 zakłady produkcyjne. Mottem przedsiębiorstwa Valeo jest dążenie do osiągnięcia statusu partnera producentów samochodów z wyboru w celu wspólnej pracy nad redukcją dwutlenku węgla produkowanego przez pojazdy spalinowe, a także rozwój działalności w krajach rozwijających się oraz w Azji.

Najczęściej kupowane sprzęgła z kołem dwumasowym VALEOSprzęgła Valeo


Firma Valeo to również jeden z największych producentów i dostawców sprzęgieł i dwumasowych kół zamachowych do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Valeo przez wiele lat było głównym dostawcą sprzęgieł znanego i renomowanego amerykańskiego producenta samochodów – Forda.

sprzęgła Valeo


Przez ostatnie 25 lat większość modeli samochodów Ford Mustang obsługujących manualną skrzynię biegów wyposażona była w sprzęgła Valeo. Montowano je również w ciężarówkach Ford serii F 7.3l, samochodach Ford Taurus, Ford Thunderbird i wielu innych. Części Valeo znaleźć można również w samochodach marki Chevrolet Corvette, czy Chevrolet Camaro. Na francuskim rynku wtórnym, aż 97% z oferowanych zestawów sprzęgła Valeo to sprzęgła do samochodów osobowych oraz lekkich samochodów ciężarowych.

Szeroka gama części marki Valeo oferuje klientom zestawy sprzęgła do 18 marek samochodów, w tym 250 różnych modeli, jak również dwumasowe koła zamachowe do różnych modeli pojazdów. Rynek Europejski pochłania aż 95% produkcji firmy Valeo – 13 znanych i renomowanych europejskich marek samochodów, w tym aż 170 różnych modeli. Warto wspomnieć choć o kilku z nich, takich jak: Alfa Romeo, BMW, Audi, Fiat, Mercedes Benz, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, czy Volvo.

Zestawy sprzęgła Valeo do samochodów osobowych


Swoją działalność na rynku wtórnym tj. części zamiennych, firma Valeo skupia przede wszystkim na produkcji zestawów sprzęgła. Jak twierdzi sam producent żaden inny dostawca sprzęgieł samochodowych nie oferuje komponentów, które dorównują standardom OE (ang. Original Manufacturer). Oznacza to, że zestawy sprzęgła Valeo pod względem jakości porównywalne są z częściami produkowanymi na pierwszy montaż.

sprzęgła Valeo


Części Valeo charakteryzują się niezawodnym działaniem i długą żywotnością. Przy tym, kompletne zestawy zawierają wszystko co potrzebne, aby w pełni wymienić zużyte sprzęgło i usatysfakcjonować klienta. Każdy z nich zawiera tarczę sprzęgła, docisk sprzęgła oraz łożysko wyciskowe. Dostępne są również zestawy zawierające koło zamachowe. Numery seryjne Valeo zostały zaprojektowane w taki sposób, aby potencjalny konsument zawsze wybrał odpowiedni dla siebie zestaw. Dla przybliżenia warto wspomnieć, że firma Valeo oferuje nowe zestawy sprzęgła dla ponad 30 tys. pojazdów w Ameryce Północnej i jest dostawcą numer 1 jeśli chodzi o zestawy sprzęgła Valeo dla producentów samochodów.

Opinie na temat sprzęgieł Valeo w większości są pozytywne. Klienci chwalą sobie przyjazny stosunek ceny do jakości sprzęgła. Cenią renomę firmy, jak również to, że do wielu samochodów firma Valeo oryginalnie dostarcza sprzęgła, a to kojarzy się z wysoką jakością i solidnym wykonaniem. I tak też jest, ponieważ nie bez powodu Valeo figuruje w czołówce światowych producentów sprzęgieł.

Zestawy sprzęgła Valeo do samochodów ciężarowych


Firma Valeo oferuje zestawy sprzęgła również dla samochodów ciężarowych klasy 5-8 oraz ciężarówek typu heavy trucks. Kierowcy do wyboru otrzymują zestawy sprzęgła odpowiednie dla 16 marek ciężarówek, w tym ponad 70 modeli. Pasują one m.in. do samochodów marki Chevrolet, Dodge, Ford, Mercedes Benz, Kensworth, MAN czy Scania. Wszystkie zestawy sprzęgieł dla ciężarówek (ang. Valeo’s Clutch Kit) zawierają elementy niezbędne do prawidłowej wymiany zużytego sprzęgła i renowacji układu napędowego. Niektóre zestawy wyposażone są również w smar, bądź narzędzia niezbędne do zamontowania części Valeo. Zestawy sprzęgła Valeo są idealne.

sprzęgła Valeo


Wszystkie z nich zawierają najwyższej jakości części Valeo wykonane z wytrzymałych materiałów cerametalicznych, odpornych na wysokie temperatury i tarcie. Sprzęgła Valeo zaprojektowane zostały tak, aby kierowcy rozwijali lepsze osiągi i z lekkością, bez zbędnego uczucia oporu pracowali pedałem sprzęgła. Zestawy sprzęgłowe Valeo eliminują nieprzyjemne wibracje i drgania, zwiększają przyjemność i komfort jazdy, a przede wszystkim są wysoce wydajne i wytrzymałe.

Najczęściej kupowane sprzęgła VALEO
Zobacz także:Polecane artykuły:


cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części
dedykowaną numerowi VIN Twojego auta?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

LUB

załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego pojazdu

Rodzaj części
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za wysłanie formularza.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin!

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.