22 251 23 27

8:00-14:00

DZISIAJ -30 ZŁ TANIEJ

1

1

:

1

1

:

1

1

Z KODEM RABAT30

-30zł

4.99/5 (oceny: 1000)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

VALEO

Francuska firma Valeo zrewolucjonizowała rynek motoryzacyjny wysokiej jakości częściami samochodowymi. Ich zestawy i pojedyncze elementy znajdują się w wielu seryjnie produkowanych modelach, a zastępcze zestawy są znane na całym świecie. W chwili obecnej z oferty firmowej korzystają znane koncerny takie jak: BMW, Daimler, Chrysler, Fiat, Ford, GM, Porsche, Peugeot, Citroën, Grupa Renault, Toyota czy Volkswagen.

Dzięki zaawansowanej, nieustannie rozwijanej technologii, sprzęgła Valeo i inne podzespoły sprzedają się na potęgę, co potwierdza prawie 20 bilionów euro zarobionych na sprzedaży. Zyski generują nie tylko najwięksi producenci aut. Codziennie w części Valeo zaopatrują się mechanicy, warsztaty samochodowe, dystrybutorzy części zamiennych czy właściciele samochodów. Niemal każdy, kto zajmuje się samochodami słyszał o marce Valeo.

Valeo części samochodowe

Śmiało można nazwać Valeo liderem części samochodowych. Firma zasłynęła ze sprzęgieł, które stanowią ich priorytet i często wyprzedzają konkurencję pod względem technologii. Półtora tysiąca zestawów gotowych do montażu robi wrażenie na każdym, kto poszukuje części do swojego samochodu. Dzięki stałym inwestycjom w badania mające na celu poszukiwanie nowych rozwiązań grupa Valeo może pochwalić się dużymi osiągnięciami w zakresie innowacyjności produktów.

Jednak sprzęgła nie stanowią jedynej oferty popularnego producenta. Rozwinął on również inne kierunki. Aktualnie wytwarza takie elementy jak:

 • Wycieraczki samochodowe
 • Alternatory
 • Chłodnice i nagrzewnice
 • Elektronikę
 • Klocki hamulcowe
 • Lampy do aut, w tym ledowe
 • Rozruszniki
 • Zamki, stacyjki, klamki
 • Silniki elektryczne

Bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej pozwala dostosowywać się do potrzeb klientów i nadążyć za konkurencją. Jest bardzo prawdopodobnym, że części samochodowe marki Valeo znajdują się również w twoim samochodzie.Najczęściej kupowane sprzęgła ze sztywnym kołem jednomasowym VALEOValeo – opinie

Czymże byłyby słowa producenta, gdyby nie pozytywne opinie klientów o elementach oferowanych przez Valeo. To one powodują, że sprzedaż kwitnie, a kolejne osoby metodą rekomendacji dowiadują się o wyśmienitych produktach. Części samochodowe zwracają uwagę wśród użytkowników:

 • Wyjątkową trwałością
 • Niezawodnością
 • Niską ceną
 • Łatwą dostępnością.

Firma cieszy się wyjątkowo dobrą opinią mechaników, którzy montują części pochodzące od Valeo. Ponieważ nie mogą oni pozwolić sobie na wpadki, wybierają dla swoich klientów najlepsze części zastępcze dostępne w przystępnej cenie.

Valeo katalog online i sklep

Osoby poszukujące konkretnych modeli sprzęgieł bez trudu znajdą je w naszym sklepie online. Katalog zawierający sprzęgła Valeo został tak zaprojektowany, żeby łatwo było znaleźć odpowiedni produkt. Można zrobić to bezpośrednio na naszej stronie umożliwiającej przeprowadzenie całego procesu wyszukiwania, zamawiania i płatności online, albo telefonicznie za pośrednictwem sprzedawcy – konsultanta. W każdej chwili obsługa sklepu jest gotowa doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb. Co istotne, produkty zakupione z naszego magazynu są bezzwłocznie wysyłane do kontrahenta. Nie ma znaczenia czy zamówienie jest duże czy małe.

Valeo sprzęgła

Chociaż firma posiada dość bogatą ofertę części samochodowych, to trzon działalności stanowią sprzęgła. Po prawie 100 latach praktyki można powiedzieć, że producent doszedł do perfekcji w tworzeniu niezawodnych rozwiązań. Oczywiście nie oznacza to, że przestał się rozwijać. Licznie zgłaszane prawa patentowe pokazują, że nadal jest liczącym się graczem na rynku sprzęgieł. Nowe rozwiązania pozwalają nie tylko utrzymać się na powierzchni, ale często również wyprzedzają o kilka kroków konkurencję.

Dzięki coraz bardziej nowoczesnym, ekologicznym i ergonomicznym rozwiązaniom sprzęgła Valeo są ciągle instalowane na liniach produkcyjnych czołowych marek samochodów. W chwili obecnej są produkowane:

 • zestawy dwumasowych kół zamachowych, tarcz sprzęgła i elementów dodatkowych
 • ponad 200 referencji dwumasowych kół zamachowych
 • liczne zestawy do konwersji K4P.

Dzięki tak szerokiej ofercie możliwe jest zaspokojenie 70% potrzeb europejskich kierowców.

Valeo katalog sprzęgieł online

Katalog sprzęgieł online zawiera wszystkie dostępne na rynku modele. Szeroki asortyment pozwala na skompletowanie zamówienia i otrzymanie towaru bez zbędnej zwłoki. Wyszukanie potrzebnego elementu może się odbyć za pomocą wyszukania numeru katalogowego albo wybraniu odpowiedniej marki samochodu wraz ze wskazaniem jego rocznika i silnika.

Sprzęgła Valeo opinie

Jeszcze do niedawna sprzęgła Valeo zbierały dobre recenzje za sprzęgła jednomasowe. Były one trwałe i niedrogie, dlatego cieszyły się dobrą opinią. Obecnie jednak firma dysponuje szerokim asortymentem kół dwumasowych, które są cichsze i precyzyjniejsze od sztywnych odpowiedników. Co ważne, pozytywne noty wystawiają użytkownicy sprzęgieł przeznaczonych zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Niewątpliwie nie bez powodu marka znajduje się w czołówce światowych producentów.

Sprzęgła Valeo cena

Konkurencyjna cena sprzęgieł Valeo w połączeniu z wypracowaną renomą nie pozostawia miejsca na dylematy. Zakup sprzęgieł jest możliwy w kilku wariantach, co umożliwia dostosowanie oferty do każdej kieszeni. Zakup pojedynczych elementów często wydaje się najtańszym rozwiązaniem. Jednak okazuje się, że kupując gotowe zestawy możemy oszczędzić nawet 50% kosztów i to pomijając ewentualną robociznę w wypadku zużycia się niewymienionego za pierwszym razem detalu.

sprzęgło jednomasowe Valeo

Racja bytu sprzęgła sztywnego, opartego na współpracy z kołem zamachowym jednomasowym, została poddana w wątpliwość po wprowadzeniu kół dwumasowych. Szybko się jednak okazało, że niewątpliwe zalety „dwumasy” przyćmiewa jej cena i niska trwałość. Firma Valeo znalazła idealne rozwiązanie nie tylko dla użytkowników starszych modeli z fabrycznie zainstalowaną „jednomasą”, ale również dla osób chcących zmniejszyć koszty wymiany i późniejszej eksploatacji sprzęgła w maszynach z kołem zamachowym dwumasowym. Sprzęgła jednomasowe Valeo cieszą się popularnością, ze względu na nienaganną pracę i wyjątkową żywotność.

Koło sztywne Valeo

Mówiąc o kole sztywnym Valeo, mamy na myśli jednomasowe koło zamachowe, które ma za zadanie wyrównywać pracę silnika. Jest ono „sztywne”, ponieważ nie musi amortyzować drgań pochodzących z silnika. Jak łatwo się domyślić jest proste w budowie, a prostota stanowi klucz do trwałości. Z tego powodu wiele osób szuka możliwości instalacji takiego podzespołu przy wymianie sprzęgła dwumasowego, co obecnie umożliwiają zestawy oferowane przez producenta.

Valeo Kit 4p

Zestawy adaptacyjne pozwalające usunąć koło dwumasowe i zastąpić je jednomasowym stało się znane jako Valeo Kit 4P. Chociaż produkt ten posiada koło sztywne w miejscu „dwumasy” to zastosowana technologia musi sprostać wymaganiom stawianym przez silniki o wysokiej mocy i momencie obrotowym. Największym wyzwaniem producenta było znalezienie złotego środka, który pozwalałby na tłumienie drgań – czynność wykonywaną przez koła dwumasowe. W tym wypadku kolejny raz firma Valeo udowodniła, ile znaczą inwestycje w rozwój nowych technologii. Niezależne badania potwierdzają, że system ten się sprawdza i cechuje wyjątkową trwałością, której nie może zaoferować żadne sprzęgło dwumasowe. Wyników tych nie mogą podważyć nawet konkurenci.

Valeo kit 4p opinie

Opinie na temat Valeo kit 4P są podzielone. Wynika to poniekąd z faktu ograniczonego zaufania do stosunkowo nowych produktów na rynku. Trzeba jednak zaznaczyć, że negatywne głosy pochodzą głównie od osób, które źle dobrały sprzęgła do swojego modelu pojazdu. Pozostałe osoby, które kierowały się zaleceniami producenta, są w znaczącej większości zadowolone. Po usunięciu całego systemu opartego na kole dwumasowym można spodziewać się lepszej reakcji samochodu po wciśnięciu gazu, ale też nieco głośniejszej pracy. Z opinii zdecydowanej większości można wywnioskować, że plusy znacznie przewyższają minusy.

Firma Valeo

Na rynku sprzęgieł i ich zamienników firma Valeo jest niewątpliwym liderem. Światowy zasięg i rozpoznawalność marki w 100% potwierdza tą tezę. Właściciele marki wyznaczają jej następujące cele:

 • innowacyjność
 • ekologia
 • ciągła ekspansja na nowe kraje.
Jak na razie cele te udaje się realizować bez większych problemów, co potwierdzają świetne wyniki firmy. Co ciekawe, chociaż jest ona znana głównie ze sprzęgieł i akcesoriów samochodowych to ma też bardzo duży udział w rozwoju zaawansowanej technologii samochodów z napędem elektrycznym, a także autonomicznych. Oba rozwiązania pozwalają na znaczące ograniczenie emisji splin.

PHC Valeo

Właściciele japońskich i koreańskich marek samochodów mogą się spotkać z nazwą PHC Valeo. Marka ta należy również do grupy Valeo, a sama nazwa odnosi się do koreańskiej fabryki, która produkuje części na pierwszy montaż i zamienne dla azjatyckich modeli aut. Można zatem powiedzieć, że PHC Valeo to brat europejskiej marki Valeo. Użytkownicy takich samochodów jak KIA czy Hyundai mogą się spodziewać części opieczętowanych tą właśnie nazwą.

Valeo Polska

W Polsce firma Valeo nie jest nowym nabytkiem. Przez ponad 20 lat – od 1996 roku – zdążyła ona zbudować silną reputację. W tej chwili w kraju pracują 4 fabryki o odmiennych profilach i centrala w Warszawie. Z zakładów można wyróżnić:

 • Zakład Produkcji Systemów Chłodzenia Silnika W Skawinie,
 • Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek W Skawinie,
 • Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia W Chrzanowie,
 • Zakład Produkcji I Regeneracji Systemów Napędowych Valeo W Czechowicach-Dziedzicach.
W sumie zatrudniają one ponad 6000 osób. Podobnie jak cała międzynarodowa społeczność należąca do marki tak i przedsiębiorstwo w Polsce realizuje 5 podstawowych założeń firmy:
 • Dbałość o jakość
 • Nieustanny rozwój
 • Motywacja i nagradzanie pracowników
 • Integracja dostawców
 • Doskonalenie i optymalizacja metod pracy i produkcji.

Liczne nagrody otrzymywane przez polskie fabryki pokazują, że udaje się dostosować do wytycznych korporacji.


cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części
dedykowaną numerowi VIN Twojego auta?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

LUB

załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego pojazdu

Rodzaj części
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za wysłanie formularza.

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin!

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.