DZIŚ TWOJE ZAMÓWIENIA TANIEJ

1

1

:

1

1

:

1

1

Z KODEM: RABAT30

-30zł

Zadzwoń (22) 251 23 27

4.99/5 (oceny: 806)

Sprzeglo.com.pl
Wyszukaj auto

System koła zamachowego KERS


Innowacyjna technologia VOLVO

Wizją przyszłości VOLVO w ostatnim czasie stały się pojazdy hybrydowe wyposażone w system napędzania koła zamachowego oparty na odzyskiwaniu energii kinetycznej z hamowania.  Co prawda system KERS został wynaleziony już w latach 80. ubiegłego stulecia, jednak ograniczona dostępność surowców przeznaczanych do wytwarzania części samochodowych uniemożliwił jego zastosowanie w praktyce – moduł posiadał zbyt wysoką wagę. Obecnie, do produkcji modułu użyto m.in. włókna węglowego, co pozwoliło zredukować wagę systemu do około 6 kg.

Takie nowoczesne rozwiązanie ma na celu ograniczenie spalania auta o 25%, jak i również przyczyni się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji spalin do atmosfery.  System również posiada inne korzyści – zapewnia kilkusekundowy, nagły, znaczny przyrost mocy, odpowiedni dla zastosowania gwałtownego przyspieszenia w sportach motorowych, czy bezpieczeństwo w czasie przyspieszenia samochodu np. na autostradzie w podróży.

Znajdź koło dwumasowe do Twojej marki samochodu
ALFA ROMEO AUDI BMW CHEVROLET CHRYSLER CITROËN DACIA DAEWOO DAIHATSU FIAT FORD HONDA HYUNDAI ISUZU JAGUAR JEEP KIA LANCIA LAND ROVER LEXUS MAZDA MERCEDES-BENZ MITSUBISHI NISSAN OPEL PEUGEOT PORSCHE RENAULT ROVER SAAB SEAT SKODA SMART SSANGYONG SUBARU SUZUKI TOYOTA VOLVO VW


Zasada działania KERS jest następujące: po naciśnięciu pedału hamulca, następuje automatyczne wyłączenie silnika spalinowego, zaś energia gromadzi się w kole zamachowym, które osiągać może nawet 60 000 obr./min. W czasie ruszania, energia będzie wykorzystana przez tylną oś pojazdu, którą napędzać będzie nowoczesna przekładnia. Silnik pojazdu mógłby pozostawać niewłączony przez połowę czasu trwania podróży. 


 

Budowa systemu koła zamachowego KERS

Budowa systemu koła zamachowego KERSDziałanie systemu koła zamachowego KERSNajczęściej sprzedawane zestawy sprzęgieł do VolvoPopularne Dwumasy i zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym
cert-image
logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

Zapytaj o produkt

W przypadku pytań o dopasowanie części prosimy podać dane pojazdu: marka, model, silnik oraz nr VIN

* Pole wymagane

Pomyślnie dołączyłeś do programu.