SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO MERCEDES KLASA A

Marka MERCEDESWybierz silnik MERCEDES-BENZ KLASA A:

Sprawdź cenę sprzęgła do Mercedesa Klasa A
Sprzęgła i dwumasowe koła zamachowe do Mercedesa Klasa A

Mercedes od dawna jest w Polsce uważany za synonim luksusu. Dobitnie zaś od czasu sprowadzania do kraju, najczęściej bardzo już zużytych modeli W123, czyli słynnych „Beczek”. W latach późniejszych do panteonu „gwiazd” dołączyły również inne marki, niemniej niemiecka firma pozostała na liście marek najbardziej szanowanych i cenionych za jakość i wytrzymałość swoich modeli.

Co znamienne, Mercedesa zawsze kojarzono z dobrze wyposażonymi ciągnikami do TIR-ów, luksusowymi autokarami oraz przede wszystkim z drogimi autami osobowymi – limuzynami klas średnich i wyższych, luksusowymi coupé oraz kabrioletami. Modele tej firmy nadal nie należą do najtańszych, ale do segmentów B, C, czy E dołączyła również bardziej przystępna cenowo klasa A (pozostająca w wyższym segmencie B, nie zaniżając tym samym poziomu marki); stając się również całkiem poręcznym autem miejskim, pierwszym w wypadku Mercedesa samochodem napędzanym na przednią oś.

Mercedes klasy A  jest obecnie jednym z najlepszych małych samochodów dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Zgrabny i harmonijny, wprost idealny do miasta, a do tego oferujący bardzo dużo elementów w dodatkowym wyposażeniu, co niewątpliwie ma dla fanów Mercedesa niebagatelne znaczenie.

Koncern rozpoczął produkcję pierwszego modelu Mercedes-Benz klasy A (W168), w roku 1997, w jednej formie nadwozia 5-drzwiowego hatchbacku. Nowością w aucie był system „Sandwich” kierujący podczas zderzenia czołowego silnik wraz ze skrzynią biegów pod podłogę auta, chroniąc tym samym pasażerów przed kolizją z tymi częściami. Mimo tego, auto nie zyskało jednak maksymalnych pięciu, a jedynie 4 gwiazdki w teście zderzeniowym Euro NCAP. Samochód wyposażony był w 9 silników benzynowych oraz 6 jednostek wysokoprężnych, do których sprzęgła i koła dwumasowe znajdują się w naszym sklepie, a jego produkcja ustała w roku 2004.

Zastąpił go Mercedes-Benz klasy A II (W169), tym razem jako hatchback 3- oraz 5-drzwiowy. Auto jest większe, niemniej zachowało podobny styl. Po liftingu z roku 2008 zaś wprowadzono proekologiczne systemy Park Assist, a rok później system Start&Stop (w wersjach Blue Efficiency) oraz szereg innych mających wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa i ilości emisji szkodliwych związków do środowiska. Auto produkowano w latach 2004-2012, a sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich siedmiu silników są również dostępne w naszym sklepie.

Rok 2012 to już generacja trzecia, czyli Mercedes-Benaz klasy A III (W176), w której oprócz 5-drzwiowego hatchbacku dodano wersje sedan oraz kombi. Przy okazji doszło do zmiany definicji auta i obniżenia jego standardu do klasy C, nie umniejszając przy tym klasy jego wyposażenia, a czyniąc jedynie bardziej przystępnym cenowo. Klasyczną konkurencją ciągle rozwijanego i produkowanego modelu, pomimo pojawienia się w roku 2018 czwartej generacji, są Audi A3, BMW serii 1, Lexus CT oraz Volvo V40 (2012).

Popularne części do MERCEDES KLASA AXEDOS   <<     KLASA A    >>    CITAN