SPRZĘGŁO DO MAZDA 626

Marka MAZDAWybierz silnik MAZDA 626:

Sprawdź cenę sprzęgła do Mazdy 626

Sprzęgła Mazda 626 II Coupe

(GC) produkcja: (1982-1987)
Sprzęgła Mazda 626 II Coupe

Sprzęgła Mazda 626 I Sedan

(CB) produkcja: (1978-1982)
Sprzęgła Mazda 626 I SedanSprzęgła kompletne do Mazdy 626

Mazda 626 jest nieco zapomnianym dzisiaj modelem tego japońskiego producenta. We wczesnych latach 2000 było to stosunkowo często spotykane auto na naszych ulicach, lecz w miarę upływu czasu i coraz trudniejszego dostępu do części zamiennych, Mazda 626 zaczęła stopniowo wymierać. Obecnie jest to auto niemal niespotykane poza większymi miastami.

Niezależnie od generacji, Mazda 626 oferowała kierowcy wysokim poziom komfortu jazdy, nie aspirując przy tym do miana pojazdu klasy średniej-wyższej, konkurując raczej z VW Passatem czy Fordem Mondeo aniżeli BMW Serii 3 czy Audi A4. Dużą ilość miejsca we wnętrzu dodatkowo dopełnia wysoka jakość wykonania elementów tapicerki. Zarówno pasażerowie z tyłu, jak i z przodu, nie mogą narzekać na brak miejsca na nogi czy głowę. Szeroka paleta jednostek napędowych w tamtych latach zadowalała niemal każdego. Obecnie, trzeba szukać na rynku wtórnym przede wszystkim tych wersji, do których... są części zamienne. Nierzadko zdarza się wystawianie ogłoszenia z Mazdą 626 w naprawdę atrakcyjnej cenie tylko dlatego, iż jest ona kłopotliwa w serwisowaniu. Najczęściej spotykanymi motorami na przestrzeni pieciu generacji modelu były te o pojemnościach 2.0 litrów i mocy wahającej się od około 100 do 136 koni mechanicznych.  

Objawy zużycia koła dwumasowego w Maździe 626

Japońskie auta z początku wieku narażone są na liczne awarie z zakresu koła dwumasowego czy sprzęgła. Wynika to z wieku konstrukcji. Średni wiek Mazdy 626 to około 20 lat, więc typowe objawy zużycia dwumasy nie są w jej wypadku niczym niezwykłym. Należą do nich między innymi drgania podczas postoju na biegu jałowym, stukanie dochodzące spod maski czy szarpanie przy ruszaniu z miejsca. Konieczna jest w przypadku ich wystąpienia wizyta u mechanika. 

Ceny dwumasy do Mazdy 626

Ceny koła dwumasowego wahają się w zależności od wybranego model i producenta - może nim być zarówno VALEO, jak i STATIM czy LuK, a więc same znane i renomowane marki.

Mazda 626 - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym.

W naszym sklepie kupisz kompletne zestawy do Mazdy 626, składające się z koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem. Takie fabrycznie nowe, nieregenerowane pakiety wychodzą znacznie taniej, niż przy kupnie wszystkiego osobno, poza zestawem. To również jednakowy wiek wszystkich części w naszym aucie, a więc pewność, że elementy te będą zużywać się w jednakowym tempie, zwiększając żywotność Twojej Mazdy 626. Nie bez znaczenia jest także zredukowanie do minimum liczby koniecznych wizyt u mechanika. Wymieniając wszystko naraz, płacimy tylko raz. To się opłaca! Popularne części do MAZDA 6266   <<     626    >>    B-SERIE