SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO FIAT PUNTO

Marka FIATWybierz silnik FIAT PUNTO:

Sprawdź cenę sprzęgła do Fiata Punto

Sprzęgła Fiat Punto Evo Dostawczy

(199) produkcja: (2009-2012)
Sprzęgła Fiat Punto Evo DostawczySprzęgła i dwumasowe koła zamachowe do Punto

Fiat Punto to mały samochód osobowy produkowany od 1993 roku przez włoski koncern samochodowy Fiat. Model dotychczas został wyprodukowany w trzech generacjach, z czego ostatnia, trzecia generacja pojawiła się na rynku pod nazwami Fiat Grande Punto oraz Fiat Evo. Do lutego 2012 roku model Punto został sprzedany w ilości 8,5 milionów sztuk.

Do wszystkich trzech generacji i w każdej wersji nadwozia auta, dostępne są w naszym sklepie zestawy sprzęgła i koła dwumasowe.

Fiat Punto I powstał w założeniu zastąpienia przestarzałego już Fiata Uno, z wykorzystaniem sprawdzonej podłogi od Lanci Ypsilon i Fiata Branchetta. Do modelu zaproponowano z miejsca cztery rodzaje nadwozia, w tym 3 i 5-drzwiowy hatchback, 2-drzwiowy kabriolet oraz 3-drzwiowy Van i jak się w przyszłości okazało, auto spodobało się nie tylko klientom, lecz także dziennikarzom, w plebiscycie na Samochód Roku 1995 zdobywając pierwsze miejsce. Punto I zyskał taką popularność, że produkowany był również w wersjach specjalistycznych, np. Van dla policji.

W myśl polityki firmy, zakładającej, że jedna podłoga ma służyć dwóm autom, na tej samej, co u poprzednika, powstała druga generacja pojazdu Fiat Punto II. Nie zmieniło się zresztą przeznaczenie auta, które nadal miało służyć przede wszystkim do ekonomicznej jazdy miejskiej. W tej generacji zabrakło nadwozia kabriolet, nawet mimo tego, że model został wypuszczony na 2000 rok w założeniu obchodów stulecia marki FIAT.

Już rok później wprowadzono do wszystkich samochodów bezstopniową przekładnię CVT, a w 2003 przeprowadzono face lifting pojazdu, zmieniając przede wszystkim jego wygląd, poprzez m.in. nowe reflektory, lampy tylne, czy atrapę chłodnicy. Auta produkowano nie tylko we Włoszech, ale także na licencji w Serbii, przez pewien czas jako Zastawa 10, powracając z czasem do nazwy Fiat.

Różnie jest klasyfikowany następca drugiej generacji, czyli Fiat Grande Punto, wprowadzony na rynek w 2005 roku. Niektórzy uważają go za trzecią generację inni za taką uznają Fiata Punto 2012.

Charakteryzowała go nowa podłoga i światła w stylizacji Maserati, a także wersja sedan, chociaż pod nazwą Linea. Grande Punto uzyskał 5, z pięciu możliwych gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Inną, ciekawą zmianą był lifting, który w 2009 roku przekształcił nie tylko auto, ale także zmieniona została jego nazwa na Fiat Punto Evo.

Producent chciał w ten sposób zaznaczyć mnogość zmian w modelu, do którego wprowadzono m.in. silniki spełniające normy spalin Euro 5, a ponadto Evo był już samochodem ponadklasowym w swej klasie aut, przez wprowadzenie do standardu, chociażby ABS.

Ostatnią generacją jest Fiat Punto 2012, który jest w rzeczywistości Punto Evo po face liftingu. Koniec produkcji Punto to rok 2018, bez przedstawiania jego następcy.

Najczęściej wybierane kompletne zestawy sprzęgła do Fiat Punto to:

W ofercie posiadamy również zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym Fiat Punto, na przykład:FREEMONT   <<     PUNTO    >>    IDEA