SZTYWNE KOŁO ZAMIAST DWUMASY - VW

Marka VWWybierz model VW:

Sprawdź cenę koła jednomasowego do VW

Wszystkie modele alfabetycznieZmiana koła dwumasowego na jednomasowe w Volkswagenie

Volkswagen to niemiecka marka obecnie będąca jedynm z największych producentów samochodów na świecie. Niesłabnąca popularność wielu modeli samochodów osobowych i użytkowych wynika z ugruntowanego połączenia wysokiej jakości i trwałości produkowanych pojazdów. Volkswagen to główna marka koncernu VW AG, w jej ofercie znajdują się samochody od klasy pojazdów miejskich (Up), przez samochody kompaktowe (Polo, Golf), vany (Touran, Sharan), SUVy (Tiguan, Tuareg), aż po samochody luksusowe (Passat). W ofercie znajdują się także pojazdy użytkowe i pick-upy. Powoduje to, że marka jest w stanie zaspokoić potrzeby niemal każdego klienta. Samochody VW cieszą się także bardzo dużą popularnością na rynku wtórnym.

Czy w Volkswagenie można wymienić dwumasę na koło jednomasowe?

Dwumasowe koło zamachowe posiada pewne zalety, pozwala na zmniejszenie drgań silnika przenoszonych na układ przeniesienia napędu i karoserię, jednak szczególnie w starszych samochodach, o mniejszej wartości, takie wymiany są stosunkowo wysokim kosztem, ponieważ koło takie jest dość drogie.

By zaradzić temu możemy zakupić zestaw do konwersji z dwumasowego na jednomasowe koło zamachowe. W skład takiego zestawu wchodzi jednomasowe koło zamachowe, które montujemy zamiast dwumasowego, a także odpowiednio dostosowany do niego zestaw sprzęgła, z tarczą w której, tak jak w tradycyjnym układzie z sztywnym kołem zamachowym, zamontowany jest tłumik drgań skrętnych. Wiele silników Volkswagena w swoich wcześniejszych generacjach posiadało jednomasowe koła zamachowe, dlatego zwykle taka konwersja jest bezpieczna, dzięki jednorazowej wymianie całego zestawu, oszczędzimy pieniądze w przyszłości.

Konwersja taka najwięcej korzyści przyniesie w pojazdach w których koło dwumasowe ulega szybszemu zużyciu, czyli w pojazdach użytkowych oraz takich w których podniesiono moc w stosunku do fabrycznej. 

Samochody VW w których można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy

W ofercie naszego sklepu znajdują się zestawy do konwersji na koło jednomasowe do licznych modeli VW. Najpopularniejsze modele to limuzyna klasy średniej Passat, duży samochód kompaktowy Golf, minivan Touran i dostawczy model Transporter. Wszystkie te modele posiadały seryjnie dwumasowe koło zamachowe, dlatego warto rozważyć konwersję na jednomasowe.

W modelu Golf pierwsze dwumasowe koła zamachowe, które dziś mozemy wymienić na jednomasowe, trafiły jeszcze do trzeciej generacji, z silnikiem 1.9 TDI o mocy 110 KM (w latach 1996-1997), w czwartej generacji spotykamy takie rozwiązanie w silnikach 1.9 TDI, 1.8 T i silnikach 2.3 VR5 i 2.8 VR6. W generacji piątej konwersja dostępna jest dla silników 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.0 FSI i w do modelu R32 z silnikiem VR6 3.2. W szóstej generacji natomiast do 1.6 i 2.0 TDI. Passat w generacji B4 także od 1996 roku miał montowane dwumasowe koło zamachowe w 1.9 TDI 110KM. Generacja B5 w benzynowych 1.6, 1.8 i 1.8 T, 2.3 VR5, 2.8 VR6 oraz w wysokoprężnych 1.9 TDI i 2.5 TDI. W generacji B6 dwumasa pojawia się także w benzynowym 2.0 i rzadkim modelu z silnikiem 4.0 W8. B7 to także 2.0 TDI i 2.0 FSI z dwumasowym kołem. Pierwsza generacja Tourana może zostać przebudowana z dwumasowego na jednomasowe koło zamachowe jeżeli posiada wysokoprężny silnik 1.9 lub 2.0 TDI, natomiast w drugiej generacji dostępny jest zestaw do konwersji do silnika 2.0 TDI 140 KM. W modelu Transporter zestawy dostępne są do wolnossących diesli 2.4, oraz do wszystkich wariantów 1.9 TDI i 2.5 TDI.

Kup oryginalne koło jednomasowe do VW do 50% taniej niż dwumasę. Płatność za pobraniem i aż 30 dni na bezpłatny zwrot. Sprawdź ceny Valeo, Rymec, Statim.

sztywne koło vw


Popularne części do VW


VOLVO   <<     VW    >>    KIA

logo

Chcesz otrzymać bezpłatną ofertę części dedykowaną numerowi VIN Twojego auta? Podaj poniższe dane!

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzeglo.com.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: