SPRZĘGŁO I KOŁO DWUMASOWE DO OPEL VECTRA

Marka OPELWybierz silnik OPEL VECTRA:

Sprawdź cenę sprzęgła do Opla Vectry
Sprzęgła i dwumasowe koła zamachowe do Vectry

Opel Vectra - informacje o modelu

Opel Vectra to idealny samochód klasy średniej, który ma wszystko to, czego potrzebujemy od auta w tej klasie. Duża przestrzeń oraz ładowność bagażnika stawia go w czołówce samochodów osobowych. Model występuje w tzech typach nadwozia: sedan, liftback i kombi. Opel Vectra zdobył drugą nagrodę w konkursie Europejski Samochód Roku w 1989 roku.
 

Pierwszy Opel Vectra, o symbolu A zaprezentowany został przez właściciela Opla, koncern General Motors w roku 1988, jako następca modelu Opel Ascona C. W początkowej fazie produkcji jako sedan, do której po roku dołączono wersję liftback. I na tym poprzestano, wersję coupé z kolejnego roku prezentując już jako Opel Calibra.

Od 1992 roku podniesiono bezpieczeństwo auta, montując w nim w standardzie ABS i wspomaganie kierownicy. Od początku zaś oprócz napędu na oś przednią stosowano także przy silnikach o największej pojemności napęd na cztery koła. Produkowano go do roku 1995, a więc do wejścia na rynek modelu Opel Vectra B.

Druga generacja zadebiutowała w 1995 roku dwiema poprzednimi wersjami nadwozia, ale po roku dodano także kombi. Zbudowano ją na sprawdzonej podłodze poprzednika (GM2900) i zgodnie z tradycją skupiono się na podnoszeniu bezpieczeństwa podróżujących. W 1999 lifting dotyczył nie tylko wymiany przednich lamp, czy zastosowaniu chromowanej obwoluty atrapy chłodnicy, ale wymieniono zagłówki w fotelach, chroniące kręgi szyjne podczas zderzeń.

Tuningowane przez firmę Irmscher modele Vectra B i500, były inspiracją dla sportowych modeli na rynek brytyjski, produkowanych przez firmę Vauxhall pod nazwami Super Touring i GSi, ale sportowe wydarzenia były także udziałem wersji Opel Vectra Super Touring, biorącej udział w pięciu różnych wyścigach na całym świecie. Największy sukces odniósł model kierowany przez Johna Henedersona, zajmując 1 miejsce w australijskim Super Touring Championship w sezonie 2000/2001.

Generację produkowano do 2002 roku.

Ostatnią generację, Opel Vectra C, przedstawiono w liftbacku i sedanie w roku 2002, rok później dodając kombi. Zastosowano nową podłogę GM Epsilon I, co umożliwiło wprowadzenie do oferty także wersji luksusowej w auta w nadwoziu hatchback o nazwie Signum.
Face lifting nastąpił w roku 2005, kiedy zmieniono m.in. przednie reflektory i zderzak, a także zwiększono moce niektórych silników. Usportowioną wersję: OPC, wyposażono w silnik benzynowy 2.8 l i mocy 255 KM.

Model produkowano do roku 2008, w którym przedstawiony został jego następca: Opel Insignia.

Sprzęgła Opel Vectra w sklepie Sprzeglo.com.pl

W ofercie Sprzeglo.com.pl znajdziecie Państwo kompletne zestawy sprzęgła do Opla Vectra. Nasza wiedza, długoletnie doświadczenie, konkurencyjne ceny oraz profesjonalna obsługa pozwala nam cieszyć się świetną opinią zadowolonych klientów – 100% pozytywnych opinii na takich stronach jak Opineo.pl oraz Ceneo.pl

Jeśli nie wiecie Państwo jakie sprzęgło do Opel Vectra będzie pasowało – nasi eksperci są do dyspozycji.
Pomogą wybrać oni najodpowiedniejszy zestaw sprzęgła Opel Vectra, tak aby zadowolił w pełni oczekiwania jakościowe a także cenowe.


Najpopularniejsze sprzęgła Opel Vectra w Sprzeglo.com.pl

W zestawie sprzęgła Opel Vectra znajdziemy

  • tarcza sprzęgła
  • docisk sprzęgła
  • łożysko oporowe

Koła dwumasowe do Opel Vectra firmy LUK:


Koło Dwumasowe Vectra od firmy LUK to gwarancja niezawodności oraz bezpieczeństwa.

Firma LUK to niemiecki producent sprzęgieł, kół dwumasowych, sztywnych kół zamachowych, a także docisków i tarcz sprzęgłowych. Ze względu na jakość, komfort użytkowania zestawy te montowane są we wszystkich samochodach na rynku.

Mając na uwadze dobro i zadowolenie klientów każde złożone zamówienie jest sprawdzane przez naszych doradców. W razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiemy na każde pytanie – telefonicznie lub e-mailowo.

 Popularne części do OPEL VECTRATIGRA   <<     VECTRA    >>    VIVARO